Wpis z mikrobloga

Za tyle ma płacone, a to co poza pensum robi to już mu nikt nie płaci. Sprawdzanie prac uczniów, kartkówki, sprawdziany itp to poza pensum - czyli niepłatne.


@Wiskoler_double: to dlaczego nauczyciele nie chcą zlikwidować karty nauczyciela, i pracować tak jak reszta społeczeństwa, 40h tygodniowo? Wiesz czemu? Bo wtedy by nie mogli iść uczyć do drugiej szkoły.
Przypominam tylko, że czas pracy nauczycieli został dokładnie przebadany i policzony


@savagetommy: to dlaczego nie postulują, żeby pracować 40h jak reszta społeczeństwa?

Pięć czynności nauczyciel wykonuje codziennie i te zajmują mu w typowym tygodniu 34 godz. 35
min. Tak twierdzą nauczyciele. Nie dotyczy to okresów nietypowych w ciągu roku szkolnego.
Wszystkie czynności zsumowane w badaniu DAR dają łącznie wynik 46 godz. 40 minut tygodniowo.
A co do wolnego: wakacje dla uczniów zazwyczaj zaczynają się w okolicach 20 Czerwca, rok szkolny zaczyna sie 1 Września. Dla nauczyciela koniec roku to nie koniec zajęć, zazwyczaj ostatnia rada pedagogiczna odbywa się w okolicach ostatniej dekady Lipca


@Wiskoler_double: i co nauczyciel musi robić pomiędzy 20 czerwca a ostatnią radą? Nic ?
@Wiskoler_double: to pokolei lecimy z farmazonami kogoś, kto ma nauczyciela w rodzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawdzanie prac uczniów, kartkówki, sprawdziany


@Wiskoler_double: większość nauczycieli robi to na lekcjach z innymi klasami

Przygotowanie planu zajęć na następne zajęcia


@Wiskoler_double: tak dobrze się przygotowują, że z reguły pytają "a co robiliśmy ostatnio?" XD

Rady pedagogiczne, spotkania (wywiadówki) z rodzicami


@Wiskoler_double: no tutaj rzeczywiście lipa zostać kilka
@tyrytyty
Spora część nauczycielek jest chyba tak naprawdę mniej pożyteczna. Nie wiem czy to przez związane ręce (system nauczania) czy niezaradność (nierozwiązywanie problemów czy lenistwo)
Zresztą wyobraźcie sobie jakby pracownicy Biedry kręcili się koło gazetki albo kłócili się z klientami (uczniami) zamiast zająć się czymś pożytecznym
@tyrytyty: W pruskim modelu nauczania, nauczyciel chodzi jak w zegarku i swoim zachowaniem daje dobry przykład, a w polskiej szkole nauczyciel wymaga dyscypliny od uczniów a sam się obija.

Polska szkoła to bardziej sowiecki system nauczania.

Zresztą samo to że ten system jest stary nie jest jego wadą.
@Neko-chan51 @Wiskoler_double nawet jeśli nie mają całych 2 miesięcy wakacji to wciąż więcej niż przeciętny człowiek, a co do kartkówek i sprawdzianów to tylko od nich zależy czy będą nauczać czy srać zadaniami, które będą musieli później sprawdzać. jak protestują górnicy czy rolnicy to Polacy są #!$%@?, że roszczeniowe zawody, a jak nauczyciele to nagle mają rację i powinni zarabiać średnia krajowa xD. A to ze maja w poważaniu dobro ucznia, to
@tyrytyty Jestem nauczycielką. Pracowałam wcześniej w pracy po 40 h, teraz pracuję w szkole niepublicznej i też mam koło 37 godzin (lekcji i zajęć) plus zebrania, rady, wycieczki, dyskoteki, imprezy - darmowe. Natomiast uważam, że nauczyciel rzeczywiście ma dużo wolnego w porównaniu z 20-26 dniami i sama nie lubię słuchać tego narzekania, bo pracowałam tak, że miałam te 20-26 dni i wiem jak to jest. Minus ten, że nie można brać ani
@Wiskoler_double #!$%@?ć tych nauczycieli wfów to największe nieroby i ciamajdy. Porządny nauczyciel może prowadzić przecież drużyny sportowe i inne takir, być trenerem. Z tego jest dobra kasa ale dla starych oblechów z brzuchem, chociaż tacy też sobie radzą dobrze
@Wiskoler_double mnie nie stać na wakacje nad polskim morzem, ja jakoś stać. Jak jest taka świetna z tej elektrotechniki to niech idzie do jakiegoś zakładu pracy, zobaczymy ile warta jest ta teoria, którą wykuła 30 lat temu i do dziś powtarza