Wpis z mikrobloga

  • 0
Chrześcijaństwo wniosło całkiem sporo do rozwoju cywilizacji w przeciwieństwie do islamu


@Anomalocaracid: w ten sposób dowodzisz mojej tezy. Islam jest gorszy od chrześcijaństwa, dlatego je wyparł.
  • Odpowiedz
Chrześcijaństwo wniosło całkiem sporo do rozwoju cywilizacji w przeciwieństwie do islamu. S Rzym był bardzo konserwatywny. I nie myl socjalizmu z komunizmem i lewactwen.


@Anomalocaracid: Islam też wprowadził całkiem sporo - zwiększył poziom higieny wśród ludów pustynnych (mycie się na pustyni to ekstrawagancja, ale islam każe więc nie ma zmiłuj), wbrew pozorom zapewnił kobietom odrobinę większe prawa niż judaizm czy Rzymianie, popierał rozwój nauki (astronomii, medycyny, chemii) - przynajmniej do kontrrewolucji
  • Odpowiedz
Wówczas Jezus rzekł do nich: Wy wszyscy zwątpicie we Mnie tej nocy. Bo jest napisane: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada. Lecz gdy powstanę, uprzedzę was do Galilei. Odpowiedział Mu Piotr: Choćby wszyscy zwątpili w Ciebie, ja nigdy nie zwątpię. Jezus mu rzekł: Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. Na to Piotr: Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie. Podobnie
  • Odpowiedz
  • 0
Niekoniecznie. socjalizm to też powszechne szkolnictwo i opieka zdrowotna


@Anomalocaracid: chrześcijanie też prowadzili szkoły, szpitale, przytułki, itd. Co to ma do wiary w ideologię?
  • Odpowiedz
  • 0
@KoxKoxu21: ocjalizm w Stanach przywraca analfabetyzm w tempie ekspresowym.
Gud dżob, łel dan.

About 70% of adults in the U.S. prison system read at or below the fourth-grade level, according to the 2003 National Adult Literacy Survey, noting that a "link between academic failure and delinquency, violence and crime is welded to reading failure."[9]

85% of US juvenile inmates are functionally illiterate[8]

43% of adults at the lowest
  • Odpowiedz
@osetnik: No tak, jeżeli dane nie pasują do tezy, to trzeba wziąć kraj, który jest znany z "free market" Adama Smitha. Jak uważasz, że jest tam socjalizm, to nie pomogę.
  • Odpowiedz
  • 0
@KoxKoxu21: W szkołach jest. W szkołach się uczy "teorii krytycznej ras" i innego g., które ma się nijak do rzeczywistości.
Ale jak chcesz to porównajmy alfabetyzm w krajach socjalistycznych, jak Korea Północna, Wenezuela, Brazylia, do ich możliwie bliskich, kapitalistycznych sąsiadów.
  • Odpowiedz
@osetnik:

W szkołach jest. W szkołach się uczy "teorii krytycznej ras" i innego g., które ma się nijak do rzeczywistości.

XD

Korea Północna

To nie jest socjalizm, tylko totalitarny kapitalizm, gdzie partyjniactwo ma wszystko. Taki ZSRR bis

Wenezuela

To też nie jest socjalizm, tylko upadłe państwo. Partyjniactwo dobrało się do PDVSA i je rozkradło. Socjalizm dla partyjniactwa, kapitalizm dla mas.

Brazylia

O tym państwie nic nie wiem, więc się nie wypowiem
  • Odpowiedz