Wpis z mikrobloga

plottwist jest taki ze pomijając chamstwo to typ ma racje. Często się zastanawiam po co tak naprawdę te hry w rekrutacji skoro te laski dosłownie nie mają pojęcia kogo oni rekrutują.


@janciopan: wiem że jest sporo takich które po wyglądzie wybierają, nawet kiedyś byłem na jakiejś grupce takich lampucer co się chwaliły tym jak przegrywów z krzywymi ryjami odrzucały jakby to był jakiś tinder xD
@Andrzejuniedenerwuj moja narzeczona jest HR w IT i takich typów którzy się uważają za nie wiadomo kogo jest masa. To straszne jakimi prostakami są niektórzy panowie. Mieć kogoś takiego w swojej firmie to jak przegrać życie bo już wiadomo od razu, że to zjeb. No i nie ważne jakimi kozakami by nie byli to będą odrzuceni w rekrutacji z notatką żeby już się nigdy z ofertą nie odzywać do takiego chama
@Andrzejuniedenerwuj: Nigdy przenigdy nie zostałem odsiany przez osobę z HRów. Co wy wszyscy robicie na tych rozmowach że was odsiewają?
One zadają standardowe pytania. Co robiłeś w poprzedniej pracy? Przecież wiesz co robiłeś.
Co chcesz robić za kilka lat? To przecież też wiesz.
Przecież nie każą programiście sprzedać długopisu.
A że potrafią nie odróżnieć Javy od Javascriptu - osobie która wchodzi na rozmowę nie powinno zająć więcej niż minutę wytłumaczenie różnicy.
@Davidozz: nie jest botem do odsiewki ponieważ sprawdza umiejętności miękkie, język angielski, przedstawia ci jakieś wstępne informacje o firmie i zbiera chociazby info ile chcesz zarabiac. Równie dobrze można napisać że hehehe osobą techniczną sprawdzającą wiedzę może być jakiś przegryw co mu sperma kapie z fujary bo nigdy nie ruchał i #!$%@? cie z byle powodu. Nie wiem dlaczego to #!$%@? z byle powodu tyczy się głównie hrów jak raczej największe
@Andrzejuniedenerwuj: ogólnie problemem wielu programistów jest to, że mają strasznie wybujałe ego i wydaje im sie, że ich praca jest jakaś elitarna xD Często słyszałem od nich, że na programistę jest wysoki próg wejścia, co jest straszną bzdurą, bo jest zupełnie odwrotnie xD wysoki próg wejścia to jest na bycie lekarzem, bo nie dosc, że trzeba praktycznie wybitnie zdać maturę, to jeszcze trzeba mieć w #!$%@?ę samozaparcia żeby przetrwać kolejne 10
Często się zastanawiam po co tak naprawdę te hry w rekrutacji skoro te laski dosłownie nie mają pojęcia kogo oni rekrutują.

@janciopan Po to aby szef programistów nie tracił czasu na jakiegoś #!$%@? co myśli że jest najważniejszy. Po to aby cały team nie wkurzal się na gościa co mysli jest najmądrzejszy.

@FrozenShade Ale to działa w dwie strony. Firma szukając programisty też ma do wyboru wielu kandydatów i może nie chcieć