Wpis z mikrobloga

Zaufanie to podstawa

Jeśli komuś nie ufasz to czemu z nim jesteś?


@Nester86:
No i, co ma do ukrycia?
Ja też bym nie blokowała tel przed partnerem. Przecież nie czytałby od deski do deski wiadomości wymienionych z psiapsiółami czy coś.
@Worm91: mam millenium kłąmczuszku i płacę NFC bez potwierdzania, dziennie kilka razy płącę i wystarczy odblokować telefon (tutaj bez hasła ma OP) i zbliżyć do czytnika i gotowe bez hasła czy potwierdzania
@Mrbimbek: Pamiętam miałem taką dziewczynę która nawet na początku jak była zakochana od razu cala się gotowała jak zaczęła mówić o telefonie że to jej prywatność i nawet po ślubie nie ma opcji że będziemy sobie patrzeć w telefony xd

Oczywiście miała ku temu powody bo prowadziła podwójne życie jak się później okazało.
@Nester86 moja żona i ja znam hasło do swoich telefonów, ale nie mieć hasła do telefonu w dzisiejszych czasach... Email, odzyskiwanie haseł, bankowość, 2FA... Pchacie się w gips.
Tyle że jak masz niezabezpieczony i odpalisz NFC to już w sklepach możesz sobie zakupy robić normalnie


@Exende: nie wprowadzaj w błąd, jeżeli masz podpiętą kartę do NFC to MUSISZ mieć blokadę żeby skorzystać
@Exende: z jakiego systemu korzystasz? android i apple odpadają ponieważ nie przejdzie coś takiego, użycie karty wymaga wpisania kodu/znaku/przyłożenia odcisku palca/faceID, sprawdzałem przed chwilą na obydwu
@Deska_o0 Android, konto w mBanku (chociaż wątpię że to ma wpływ jakikolwiek)

zwróć uwagę że kolega kilka postów nad nami też o tym pisze. U mnie wystarczy że mam telefon odblokowany i też tylko przykładam bez żadnego potwierdzenia. Jedynie zakupy online muszę zawsze potwierdzić.
U mnie wystarczy że mam telefon odblokowany i też tylko przykładam bez żadnego potwierdzenia.


@Exende: ale rozumiesz że żeby ta usługa działała musisz mieć kod odblokowania telefonu? bank tutaj nie ma żadnego związku ponieważ nie korzystasz z aplikacji banku a z google pay, które nie zadziała w ten sposób jeżeli nie masz blokady i będzie wymagało wpisania kodu każdorazowo przy użyciu
zauważyłem że ludzie jakieś paranoję mają z tymi telefonami. Wziąć czyjś telefon w dzisiejszych czasach to jak złapać kogoś za cycki albo penisa.

Zaufanie to podstawa. Jeśli komuś nie ufasz to czemu z nim jesteś?


@Nester86: akurat z zaufaniem ma to niewiele wspólnego. Tak jak już ktoś wspomniał, tu chodzi o prywatną przestrzeń, do której nie #!$%@? się ktoś - nawet najbliższy - w losowych momentach. Niekoniecznie chcę, by moja dziewczyna
@Exende: nie musisz robić zakupów, spróbuj wyłączyć kod blokady telefonu i będziesz miał dowód organoleptyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sama transakcja nie wymaga ponownego wpisania żadnego kodu ponieważ już to robiłeś odblokowując telefon, z tego powodu nie zapłacisz zablokowanym
@Nester86 ja mam podobnie ale mamy blokady i je wzajemnie znamy. Zaufanie i szacunek bo nie czytamy sobie wiadomości tylko właśnie puścić spotify czy przesłać sobie zdjecia etc
@jak5z: bo dokładnie tak to wygląda, jeśli masz zaufanie do drugiej osoby to nie czytasz mu wiadomości ona nie czyta twoich. Bo co was interesuje co piszecie ze znajomymi. I każdy szanuję prawo do prywatności drugiej osoby.

No ale weź to wytłumacz tym sfrustrowanym dzieciakom z rozbitych rodzin które wylewają swoje żale na wykopie.