Wpis z mikrobloga

Cześć,
zamierzam zakupić monitor ultra wide 49 cali. Zauważyłem, że na rynku jest kilka wyborów. Chciałbym zapytać o kilka rzeczy i poprosić o waszą sugestię. Kupuje go głównie do pracy jako programista. To są moje wymagania:

1) Zamierzam pracować z tym monitorem na 3 urządzeniach. Czasami będę go używał tylko dla jednego z tych urządzeń, a czasami chciałbym go podzielić na pół i na jednej stronie używać jednego komputera a na drugim innego (chciałbym mieć wszystkie 3 jednocześnie podłączone).
2) Czasami będę grał w gry, także fajnie będzie mieć 120 Hz.
3) Zależy mi na KVM switch. Chce podłączyć do monitora moją klawiaturę i myszkę i móc zmieniać sygnał między 3 komputerami (Czy da się to zrobić dla 3 komputerów jednocześnie, czy tylko 2 maksymalnie? Czy istnieje realny input lag? Czasami zamierzam grać w FPS).
4) Chce dokupić do niego monitor stand. Nie mam wobec niego żadnych wymagań. Chce tylko, żeby bezpiecznie trzymał mój monitor i nie był drogi.

Czy możecie mi odpowiedzieć na moje pytania oraz zasugerować jaki monitor powinienem kupić?

Dziękuje bardzo!

#monitory #programista15k
  • 2
  • Odpowiedz
@wojte2k: Nie kojarzę monitora spełniającego wszystkie te wymagania. Jeśli nie znajdziesz nic ze switchem KVM, to sprawdź myszki i klawiatury od Logitecha mającą funkcję Logitech Easy Switch (ewentualnie logitech flow jak możesz instalować na kompach co chcesz) - u mnie przy pracy na dwa etaty się sprawdzają.
  • Odpowiedz