Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od jakiegoś czasu interesuje się tematem ux designu. Czuję że mogę być w tym dobry i mnie to interesuje i planuje się w tym rozwijać.
Planuje obecnie swoją przyszłość i mam pytanie co wg Was będzie najlepsze
Wchodzą trzy opcje:
1)architektura informacji- kierunek stricte powiazany z ux i rozwijający wiedzę z tematu. Czy papierek będzie miał znaczenie? A czy wiedzę mogę uzupełnić kursami?
2) Psychologia
3)socjologia
Istnieje obawa, że coś pojdzie nie tak, nie bede sie nadawał. Sam temat ux i projektowanie bardzo mnie pociaga i sie tym interesuję aczkolwiek zmagam się z fobią społeczną i jestem piwniczakiem a w tym zawodzie trzeba miec dobre social skille. W razie gdyby nie wyszło chciałbym mieć coś w zapasie a nie kilka lat w tył. Psychologia i socjologia to kierunki którymi się interesuję. W razie czego mógłbym zmienić ścieżkę kariery.
Czy warto wybrać psychologię albo socjologię i rozwijać się kursami oraz budować portfolio czy raczej ukończenie architektuy informacji uczyni mnie bardziej atrakcyjnym na rynku pracy i w to iść?

#praca #ux #userexperience



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 12 lat w branży here.

1. papierek nie ma zadnego znaczenia, gdybym mogl cofnac czas to bym w ogole nie szedl na studia.
2. Natomiast z tych trzech wzialbym psychologie. i skupil sie na dziedzinie interakcji czlowieka z maszyną (HMI), temacie modeli mentalnych, patternów, a jesli interesuje Cie projektowanie social media to takze kwestia tego jak tworza sie nawyki u ludzi (np. książka Nir Eyal - Hooked)
3. Socjologia to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak badania to idz na socjologie
jak czysty ux to psychologia
jak ui to idz na grafike z jakas specjalizacja pod webdesign

slyszalem bardzo srednie opinie na temat architektury informacji. Mocno bym rozwazyl ten kierunek

Jeżeli jest z wawy to polecam swps i kierunek "psychologia i informatyka" ze specjalizacja na ux, ale tam tez mocnon skupiaja sie teraz na badaniach
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @bastianbastiante
Dzięki za podpowiedzi. Mam kilka pytań
1) Miałeś na myśli studia jakiekolwiek czy architekturę informacji? Pracodawcy patrzą na papier czy portfolio?
2) Myślenie kreatywne czy analityczne bardziej się liczy? Czytałem że kreatywność jest przereklamowana
3) co jako senior cenisz sobie najbardziej w karierze ux designera? Jak satysfakacja z pracy?
4) Interesuje mnie hmi. Czy jest to serio ceniona kwestią czy ciekawostka?

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @as25_cule
We wpisie wyżej na tagu #ux piszesz > Rok podyplomówki SWPS/AGH (złapiesz podstawy, kontakty, nauczysz się researchu i pracy zespołowej). MUST HAVE

Jaka ścieżkę polecał byś dla mnie? Jestem przed wyborem studiów zaocznie
Podyplomowe to można robić jak już ma się jakiś dyplom, tak?

Wiem, że kursy i portfolio, ale skonseternowalo mnie to co piszesz wyżej (kontakty itd must have). Chciałbym tak zaplanować swoje życie żeby
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1) sam prowadzilem wiele rekrutacji ux designerów, i szczerze nigdy nie patrzyłem na kierunek studiów. Jeśli już to był to jakiś temat do rozmowy w trakcie calla. Z portfolio też bywa różnie, bo zwyczajnie w tym zawodzie czasem trudno mieć jako takie portfolio (jeśli mówimy o czystem UX, a nie UI i portfolio na dribbble.com). Najbardziej interesuje mnie to czy ktoś lubi swoją pracę, lubi drążyć projektowy problem, szuka alternatywnych
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: o sory, nie miałem powiadomienia i nie widziałem komentarza

Aa, to jak idziesz teraz na I stopień to olej te podyplomówkę. Jakbyś był po studiach i chciał wejść w branżę, to wtedy pewnie warto. Teraz szukaj powiązanego kierunku i kształć się w tym stopniu, tak żeby za 3 lata mieć już wystarczająco wiedzę z ux. Wtedy podyplomówka za dużo nie da. Może trochę przesadziłem z tymi kontaktami. Są ważne, ale
  • Odpowiedz
@as25_cule: Z mojego punktu widzenia przede wszystkim jest przesyt UX wannabies na rynku, na jedną rekrutację juniorską potrafi przyjść kilkaset CV. Przez ostatnie lata ten zawód stał się mega sexy, m.in. dlatego że jest dobra kasa, bo to jednak IT, a jednak próg wejścia niższy niż na developera (podobny problem ma teraz np. QA). Narobiła się masa podyplomówek, weekendowych kursów, konferencji, dużo ludzi zaczęło się kreować na ekspertów i sprzedawać swoje
  • Odpowiedz