Wpis z mikrobloga

@KazimierzWielki: ja mam maila z własną domeną (imie@nazwisko.net) i niektóre aplikacje też mi pokazują, że taki adres nie istnieje xD i jeszcze podpowiadają, że na pewno końcówka to gmail.com czy coś
  • Odpowiedz
@KazimierzWielki: może mylę historie albo to jakiś urban legend, ale chyba w Windowsie 95 czy 98 był z początku błąd, że do hasła można było wstawić znak tabulatora (tab). Tylko jak w trakcie wpisywania hasła do zasobów sieciowych ktoś wcisnął tab, to przechodził do nowej linii xD

Tak mi się skojarzyło z tym niedozwolonym znakiem w mailu xD
  • Odpowiedz
@Limonene to akurat normalne. Niektóre serwisy pozwalają na użycie tylko niektórych adresów email, aby zapobiec tworzeniu wielu kont. Jest to pewien rodzaj zabezpieczenia po prostu
  • Odpowiedz
to akurat normalne. Niektóre serwisy pozwalają na użycie tylko niektórych adresów email, aby zapobiec tworzeniu wielu kont. Jest to pewien rodzaj zabezpieczenia po prostu


@Defined: email z "+" jest zgodny z RFC bodajże 5322, a zrobienie walidacji na email bez "+" to dodatkowo 1 linijka kodu.
  • Odpowiedz
@gundis24: chodzi o tę sytuację

ja mam maila z własną domeną (imie@nazwisko.net) i niektóre aplikacje też mi pokazują, że taki adres nie istnieje xD i jeszcze podpowiadają, że na pewno końcówka to gmail.com czy coś
  • Odpowiedz