Wpis z mikrobloga

Sprowadziłem #thinkpad 380E (1997) z Japoni. Chciałem zainstalować winde 95 (naklejka na spodzie Designed for Windows 95 a jest 98) ale nie ma CDROM, nie ma Ethernet, nie ma modemu, boot z PCMCIA działa o kant dupy rozbić. Tylko dyskietki. A nie znalazłem dyskietkowego Windowsa 95 japońskiego.
Chciałem z niego wymontować dysk (by zrobić jego zrzut (niezła kapsuła czasu, 20 lat wyłączony był) a potem go urządzić pod siebie) i to jak oni upakowali ten dysk to jest patologia - zdemontowac cała klape-klawiature i zawias rozkręcić by usunąć pancerz z dysku. Tak. Pancerz. A potem się siłować z dyskiem by puścił slot.

w skrócie: w 2001 zainstalowano na nim Windowsa 98, w 2003 Office 98 i zaprojektowano na nim jakieś logo (w Excelu), prawdopodobnie jakiegoś japońskiego ciucholandu/szmateksu

Pentium MMX 150MHz
16MB + 32MB RAM
2GB dysk

Zrzut dysku zrobiłem tak że go wmontowałem w 600X gdzie z płyty odpaliłem bibuksa (AntiX Linux Core. Jedyny linux jaki działał, nie był #!$%@? antyczny i widział pcmcia/usb) i dd przekopiowałem na pendrive.

Będę go używał jako notatnik i ozdoba.

Aha i powinienem w totka zagrać. Przez te 20 lat bateria mu nie wylała xD
Pobierz Nooleus - Sprowadziłem #thinkpad 380E (1997) z Japoni. Chciałem zainstalować winde 95...
źródło: IMG_20230826_114048
  • 29
@wolodia: wszystko działa oprócz:
bateria
bateria

jak mówiłem, przeleżal on nietykany 20 lat

bateria BIOS była martwa, obszedłem po sklepach całe miasto w poszukiwaniu CR1220. Nie było. Na szczęście w Amazonie mieli to na następny dzień miałem. Jak sprawdzałem ją miernikiem to wskazówka nawet nie dygneła.

A bateria główna to martwy kloc, daje napięcie 5V a powinna 8,4V. Ładowałem ją 24h. Nie będę próbował jej rewitalizować ani nic w ten deseń.
A bateria główna to martwy kloc, daje napięcie 5V a powinna 8,4V. Ładowałem ją 24h. Nie będę próbował jej rewitalizować ani nic w ten deseń. Spróbuję zrobić zaślepkę w jej kształcie bo ta mi jeszcze wyleje.


@Nooleus: tam powinno być w miarę normalne NiMH, możesz śmiało wymieniać po ogniwie albo złożyć nową w tym samym kształcie