Wpis z mikrobloga

no to niezle jaja, ale z tego co na szybko przeczytalem tylko play robi problemy. jaja :D


@ZielonyRozpustnik: Nie, nie tylko play robi problemy. Aha, jeszcze taki haczyk, że trzeba w ustawieniach google też mieć identyfikację numeru telefonu włączoną, bo ustawienia bezpieczeństwa to wyłączają, czym google sobie sam strzela w stopę próbując popularyzować rcs. Myślę, że większość ludzi nie tylko nie ma tego włączonego co nawet nie wie, że taka opcja
Aha, jeszcze taki haczyk, że trzeba w ustawieniach google też mieć identyfikację numeru telefonu włączoną, bo ustawienia bezpieczeństwa to wyłączają


@lycaon_pictus: no ale identyfikacja numeru to CLIR - serio ktos tego jeszcze uzywa? bo ja ostatnio chyba na studiach, zeby ponabijac sie z kolegow - a do mnie to nawet nie pamietam, zeby ktos dzwonil z zastrzezonego.

Po za tym... na kiego grzyba mi to?


@lycaon_pictus: przede wszystkim jest to
@lycaon_pictus: nie, ale ludzie poodchodzili do messengerow, whatsappow itd bo oferowaly wiecej niz klasyczny SMS. wiesz, grupy, informacja o wyswietleniu, gify, lokalizacje etc. problem jest taki, ze ludzie powybierali rozne komunikatory zgodnie z osobistymi preferencjami i przez to kazdy ma kilka komunikatorow mimo ze najchetniej korzystalby z jednego. na swoim przykladzie moge powiedziec, ze jako posiadacz iphona z kazdym kto ma iphona komunikuje sie przez iMessage (ichniejszy RCS) mimo, ze przed
@ZielonyRozpustnik:

nie

To absolutnie wystarczy, mógłbym dalej nie czytać.

Problem jest właśnie w tym, że wystarczy, że jedna osoba będzie z telefonem appla i tylko z jej powodu trzeba używać innej apki.

iMessage (ichniejszy RCS)

Nope. IMessage jest po prostu komunikatorem internetowym (jeśli się mylę to mnie popraw). RCS ma w sobie wciąż funkcjonalność smsa, gdzie możesz go wysłać odebrać w podstawowej formie posiadając zasięg telefoniczny, ale bez używania internetu (przydatne
Problem jest właśnie w tym, że wystarczy, że jedna osoba będzie z telefonem appla i tylko z jej powodu trzeba używać innej apki.


@lycaon_pictus: po pierwsze to o czym Ty mowisz? nic takiego nie ma miejsca. po drugie moglbym napisac to samo tylko zamieniajac "appla" na "androida"

Nope. IMessage jest po prostu komunikatorem internetowym. RCS ma w sobie wciąż funkcjonalność smsa, gdzie możesz go wysłać odebrać w podstawowej formie posiadając zasięg
teraz kto da więcej GB


@adhsklusljhagxnki: mnie to rozwala zawsze, dzwonią do mojej mamy żeby przejść na abonament to dostanie 200 GB i milion minut. Wszystko za jedyne 75 miesięcznie(cena wyjęta z dupy). Moja mam tylko dzwoni i odbiera ma jakiegoś myphona bez neta bo nie potrzebuje. Doładowanie 50 zeta leci teraz co trzy miechy i to w zupełności wystarcza.
  • 0
@NieBendePrasowac Ale dzwonki się puszczało, żeby to ktoś zadzwonił do Ciebie. Dlatego mówiło się czasami, że dzwoni się "na sępa", albo "na żyda". W tym celu, to już raczej nikt tak nie dzwoni. Do szukania telefonu zwykle używam zegarka (mieszkam sam, nie mam drugiego telefonu).
@ZielonyRozpustnik:

po drugie moglbym napisac to samo tylko zamieniajac "appla" na "androida"

Niezupełnie. Jeśli iMessage ma być odpowiednikiem RCSa to pomyliłeś kolejność, bo RCS jest starszy o kilka lat. Dalej - Messenger jest starszy o kilka tygodni, whatsapp o kilka lat.

hmm sugerujesz, ze nie da sie z iPhona wysylac smsow przez aplikacje iMessage?

Owszem, tylko ze strony userów jabłek spotkałem się, że nie mogą się komunikować przez sms. Serio xD