Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam,
Mam takie pytanie - czy warto zająć się tworzeniem stron na Wordpress? Chciałbym traktować to zajęcie jako dodatkowy dochód. Nie mam parcia na bycie "programistą". Pracuję sobie w IT, ale w tematyce niezwiązanej z programowaniem, bardziej bazy danych, analizowanie dużych zbiorów oraz tworzenie raportów.. Mam swój własny od początku do końca napisany motyw wraz z autorskimi wtyczkami, gdzie wrzucam własne publikacje. Nie są to wielkie rzeczy, po prostu takie małe robótki. Doszedłem jednak do wniosku że fajnie by było zarobić na boku kilka złotych, a jak oglądałem oferty to z takich rzeczy jedynie te nieszczęsne strony mogą przynieść taki efekt. Jednakże z tego co wiem konkurencja duża i nie jest łatwo o zlecenia dla kogoś nowego.
#naukaprogramowania #wordpress #programowanie #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
Załóż, że początkowo uda się wykonać ze 2 zlecenia miesięcznie, pomyśl ile będziesz brał min. za stronkę i zastanów się czy Cię to satysfakcjonuje. W zależności od kontaktu z Klientami być może po roku już będą wpadać głównie Klienci z polecenia, do tego czasu trzeba pomyśleć nad marketingiem, chociażby meta Ads. Konieczne może być też założenie działalności.
  • Odpowiedz
Obstawiam, że 99% klikaczy w WP nie zna PHP. Używają builderów albo kupują gotowy szablon


@ujdzie: tak było z 5-10 lat temu, oczywiście janusze są nadal, jak wszędzie (zamień builder na framework i szablon na if'y xD )
  • Odpowiedz
@getin @arysto2011 : możecie mi wytłumaczyć co w tym januszerskiego? Przecież układanie tych bloków, divów, zabawa z CSS, spięcie wszystkiego, aby się kupy trzymało, instalowanie wtyczek - to wszystko zajmuje czas, który musiałby poświęcić ktoś, kto w tym czasie zajmuje się robieniem biznesu. Programistów tak bardzo piecze dupsko, że ktoś może zarobić nie wymyślając koła na nowo?
  • Odpowiedz
@gwyddbwyll: Ale ja nie napisałem niczego o januszach.... Po prostu moim zdaniem tak podstawowe umiejętności nie mają już racji bytu i coś, co możesz ogarnąć 30 min tutorialem w necie nie da Ci zarobku. Dlatego sugerowałem PHP do bardziej zaawansowanego zastosowania WP.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Ok, jednak wciąż się z Tobą nie zgadzam. Nie każda firma potrzebuje własnego portalu social media robionego na autorskim CMSie. Nie każda firma potrzebuje, nie każdą stać. Oczywiście, że kolega @mirko_anonim nie będzie robić projektów wartych 50 000 PLN bez znajomości programowania, ale na rynku jest masa firm poszukujących kogoś, kto im podstawową stronę postawi w budżecie 2-3k. Bo żeby zrobić dobry biznes, wcale nie trzeba być dobrym w kąkutery
  • Odpowiedz
Programistów tak bardzo piecze dupsko, że ktoś może zarobić nie wymyślając koła na nowo?


@gwyddbwyll: Jeszcze jak!
Część programistów myśli że każda firma potrzebuje strony za 20k i ją na to stać. Tymczasem elektryk, mechanik czy hydraulik potrzebuje wrzucić cennik, który będzie raz na pół roku aktualizował i czasami dorzuci jakieś informacje o urlopie itd. Nikt nie wyda na to 20k dla satysfakcji programisty i poczucia wyższości bo nie użył buildera.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dziękuję za fajnie odpowiedzi! Ogólnie jak pisałem nie zależy mi na byciu programistą, bo obecna praca mi wystarcza, a takie klepanie stronek, traktowałbym raczej jako dodatek niż jakieś nastawienie się na ogromną kasę. Wpadnie coś to wpadnie, a jak nie to świat się nie zawali. Jak zauważył @gwyddbwyll (dzięki za wskazówki) nie będę tworzyć projektów po 50k PLN. PHP w jakimś tam podstawowym stopniu znam, chociażby dlatego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja sobie tak dorabiam, jeśli chodzi o takie zlecenia to najwięcej w miesiącu 3400 zarobiłem, najczęściej są to stronki zbudowane w elementorze w 2-3 h, ale czasami też robię programy na studia dla studentów, czy jakieś kalkulatory w JS, kiedyś łatwiej było zdobywać zlecenia teraz uważam, że przez te page buildery jest trochę ciężej poprzez konkurencję większą
  • Odpowiedz
@Karabinek teraz dużo jest klikaczy w wp. wystarczy zobaczyć na grupie na FB. po 50 zgłoszeń do jednego zlecenia. a jak zapytasz już o coś związanego z programowaniem czy np złożeniem szsnlonu np na acf to jest już znacznie mniej zgłoszeń
  • Odpowiedz