Wpis z mikrobloga

Jak rozumieć takie oznaczenie opraw okularowych 53_19/17\140? Chodzi mi tu konkretnie o szerokość mostka, bo na ogół jest ona wyrażona jednym rozmiarem tymczasem mam stare oprawy, na których nigdy nie zwracałem na to uwagi, a chcąc sobie kupić inne zacząłem się przyglądać i dopiero teraz to zauważyłem. Co tu oznacza to 19/17? Jakiś zakres regulacji za pomocą odpowiednich nanośników? A może szerokość w na różnych wysokościach mostka? Albo np. szerokość między ramkami oprawy, a szerokość miedzy samymi nanośnikami (to by się w sumie chyba najbardziej zgadzało i byłoby najbardziej logiczne, ale w sumie nie wiem) O co może chodzić?
#okulary #optyka #optyk
  • 5
@AK-Optyk-Warszawa: Wysokość tarczy to jest soczewka? Bo ta w tych okularach ma +/-32mm, czy może chodzi wysokość miejsca w oprawkach, w które wchodzą soczewki? To są okulary żyłkowe, czyli oprawka metalowa w pewnym momencie się kończy i dalej soczewka siedzi w na żyłce. I to faktycznie może mieć19mm. O to chodzi?
@niecodziennyszczon: ogólnie szukanie opraw po rozmiarze to błądzenie we mgle . Bo zobacz masz niby szerokość tarczy i mostek więc powinno dać się określić całą szerokość oprawy.Ale niestety tak nie jest.Bo w oprawach są różne odległości odsadzania zausznika od soczewki od strony skroni .Więc możesz mieć mały mostek , mała tarcze ale jak zausznik ma duże odsadzenie to oprawa wbrew logice będzie szeroka a nie wąska :p