Wpis z mikrobloga

te budynki w tle w grach na pegazusa zawsze wzbudzały wyobraźnie( ͡° ͜ʖ ͡°) a już w ogóle nocnym klimacie kiedy w niektórych oknach było widać zapalone światła( ͡° ͜ʖ ͡°) a później odkrywasz gothica na PC. Nie dziwie się, że polski gothic wciągnął tylu ludzi, którzy bez żadnych pomocniczych strzałek rozwiązywali gothicowe zagadki. Np. gildia w złodziei w Khorinis

#pegasus #gry
arturek98c - te budynki w tle w grach na pegazusa zawsze wzbudzały wyobraźnie( ͡° ͜ʖ ...

źródło: leoturtles

Pobierz
  • 9
@arturek98c: Zawsze mi się podobało to, jaką przykładano wagę do tła w tego typu grach. Grając w takie gry zimą za dzieciaka, gdy za oknem było ciemno i spadł śnieg, to robiło to mega klimat. Zawsze mi się z tym kojarzył Darkwing Duck.
Ośmiobitowe noce to jest coś z pozoru tak prostego, a jednocześnie tak magicznego, że aż ciężko to opisać. To się po prostu czuje. ( ͡° ͜ʖ
telegazeciarz - @arturek98c: Zawsze mi się podobało to, jaką przykładano wagę do tła ...

źródło: darkwing-duck-18-1891688998

Pobierz
@arturek98c:
Co do gothic to nie wiem,
ale pixelart na zawszew moim sercu!

Nostalgia mocno, wiadomo, ta grafika to było wszystko na co stać było te sprzęty, ale ile starania włożone żeby z 2 kolorów takie dzieła robić!

Polecam pixelart na reddit
@Jednorenki_Bandyta: jest wielbione gdyż w 2002 roku nie było aż tak otwartych dużych gier 3D w dodatku z polskim dubbingiem i graficznie też robiło wrażenie gdzie miało się duży wpływ na wszystko. Jeszcze internet nie był tak powszechny i za dzieciaka z kumplami gadało się o tym gdzie są smoki w górniczej dolinie itd( ͡° ͜ʖ ͡°)