Wpis z mikrobloga

Czy auto się bardzo zniszczy szczególnie silnik jak będzie odpalany raz na poł roku? Samochód będzie w garażu ogrzewanym. Wiem że na elementach silnikach po jakimś czasie nieużywania występuje korozja powierzchniowa np na krzywkach itp. Samochodu nie chce sprzedawać gdyż po prostu jest to nieopłacalne przy takim dofinansowaniu. Zastanawiam się jak duża degradacja może nastąpić w wyniku braku ciągłej eksploatacji a tym samym braku smarowania podzespołów mechanicznych. Jest to prosty pancerny silnik 1.6 mpi benzyna. #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #pytanie #vag
  • 6
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna: no to przepalanie go nie ma sensu, równie dobrze może stać te pół roku nieruszany bez akumulatora bo i tak potem trzeba będzie mu zrobić przegląd i sprawdzić czy w ogóle będzie w stanie jeździć o własnych siłach
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna: Ludzie montują silnik ze złomów ktore często potrafią stać w samochodzie na placu pod chmurką kilka lat. Ewentualnie wymontowane na półkach w hali. Jedynie jak będzie duża wilgoć to może się wdać korozja na tulejach cylindrów. Kiedyś zdjąłem głowicę i za kilka dni wyjąłem silnik i postawiłem na dworze pod chmurką gdy była mżawka to w godzinę zaczęła pojawiać się korozja na cylindrach.
Zresztą na takim kanale Junkyard Diggs gość
  • Odpowiedz