Wpis z mikrobloga

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!

Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.

Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.
Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna operacja nie ma po prostu sensu.

Zostawi na tym świecie dwójkę młodych chłopaków, 21 i 23 lata, ich ojciec już od kilku lat nie żyje.
Rodzinka z całej Polski się zjeżdża i ich pociesza „No szkoda szkoda, ale dobrze, że wytrwaliście w wierze, Jehowa to doceni”.

Nawet się na pogrzeb nie wybieramy bo ja bym tam wszystkich tępym widelcem zamordował.

#swiadkowiejehowy #zalesie
  • 232
wolałbym nie żyć w kraju w którym to inni decydują jaką religie mogę wyznawać a jaką nie


@LeKosmita: a jakby była sekta jak w Japonii której członkowie robią zamachy w komunikacji miejskiej, to byłoby spoko, czy nie?
@Sandrinia: lol Ty też byłaś w tej sekcie? Kojarze Cie z wypoku od dawna i myslalem, ze Ty calkiem normalna byłaś xd

Zastanawiam się czy by nie wstąpić do nich dla beki. Ten ich papierek o transfuzji jest ważny tak długo, jak na to pozwalam, czyli nieoficjalnie w ogole.

Mozgu nie dadzą mi rady sprać.

Można się tam pośmiać?

Może udałoby mi się rozmontować lokalną komórkę, albo chociaż zasiać ziarenko niepewności
@robertx Ten odłam tej sekty (mówiąc o sekcie mam na myśli judeochrześcijaństwo jako całość) to już w ogóle odpał totalny. Ten odłam istnieje plus minus około 150 lat, ale nie przeszkadza im to w wierze, że to WŁAŚNIE ONI są narodem wybranym, który trafi do Raju. Pomijając już to, że w Biblii (której to trzymają się tak bardzo, ale to tak bardzo radykalnie i dosłownie) jest napisane, że naród wybrany to 144
@Returned: byłam w tym ćwierć wieku, rodzice przeszli jak miałam 2 lata, odeszłam kilka lat temu. Z doświadczenia wiem, że ci co najbardziej deklarują że nie dadzą sobie sprać mózgu, są na to pranie mózgu najbardziej podatni, więc niestety, nie uda Ci się niczego rozmontować. Starsi już o to zadbają żeby się Ciebie szybko pozbyć jak tylko dowiedzą się o tym że mącisz, a wierz mi, dowiedzą się prędko, bo tam
@Glikol_Propylenowy Świadomy wybór. Wolne żarty. Zaprogramowana od dziecka, boi się, że jeśli wpojone przez nich wartości które pielęgnowała w sobie całe życie u jego schyłku zostaną złamane zablokują jej wstęp do Raju. Woli umrzeć niż zdradzić swoje przekonania. Nie ze świadomego wyboru tylko ze strachu.
Nie, ale chyba nie o zamachach tu mowa


@LeKosmita: Sekta Aum Shinrikyo zabiła w swoim najgłośniejszym ataku 14 osób,
teraz pytanie brzmi - ile Jehowe zamordowali swoich wyznawców z powodu ich głupich zasad? Zakładam, że znacznie więcej.
@Glikol_Propylenowy nie, to świadkowie Jehowy są winni - to oni wprowadzają zasady, w których albo ich słuchasz w stu procentach, albo jesteś wyklęty i nawet najbliżsi muszą się od ciebie odwrócić. To ich wina, bo piorą mózgi do tego stopnia. Na wykopie lubicie obrażać katolików, ale u katolików nikt nie każe odwracać się od innowierców
"20-latki to stare byki" - ciekawe jak ten stary byk, studencik, poradzi sobie z utrzymaniem domu i
ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!


Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.


Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.

Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna
20 latki to już stare byki, poradzą sobie


@Glikol_Propylenowy: nie tobie decydować kto i jak sobie poradzi ze stratą rodzica. Zostanie sierotą w tak młodym wieku to ogromny szok i ból, skąd ta pewność że "sobie poradzą".

Idź na pogrzeb i godnie ja pożegnaj, nie zachowuj się jak nastolatek.


Można kogoś godnie pożegnać nie idąc na pogrzeb: np. odwiedzając grób zmarłej w późniejszym terminie. Zwłaszcza, że op oszczędzi sobie i swojej