Wpis z mikrobloga

Ceny antyperspirantów, to jakaś kpina z konsumentów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rok temu kupowałem ten badziew za mniej niż dyszkę. Od jakiegoś czasu co miesiąc podwyżka o zetę. To samo z fafkulcem L'Oréal, który był po 8 polskich nowych, a zaraz będzie po dwie dychy.
To możliwe, żeby cena produkcji i dystrybucji jednej puchy skoczyła w rok o ponad 7 zł? Z #perfumy też tak jest? Przecież to jawne naciąganie.


#oswiadczenie #zalesie
Scoyatelle - Ceny antyperspirantów, to jakaś kpina z konsumentów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rok tem...

źródło: 20230816_204314_HDR

Pobierz
  • 155
@Scoyatelle: mam dostęp do ich sklepu "pracowniczego" dają taki dla partnerów biznesowych. Ten sam dezodorant kosztuje mnie około 5zł brutto. pośrednicy i marża dokładają 10zł do ceny... i wcale mnie to nie dziwi.
Idziesz do rossmana i ile muszą tego sprzedać aby utrzymać sklep stacjonarny? czynsz + media to kilkadziesiąt tysięcy złotych misięcznie. Pracownicy kolejne kilkanaście tysięcy. Do tego muszą dołożyć coś do wspólnego worka aby firma działała i utrzymała wszystkie
Poszukaj na necie. Widzę że na allegro takie da się wyrwać w okolicach dyszki. A jak kupisz kilka sztuk i masz smarta to przesyłka gratis.
@Scoyatelle: bylem w zeszly weekend w Polsce, antyprespirant garniera (ta kuleczka) kosztuje 19zł czyli w przeliczeniu na euro 4.25. Ten sam antyprespirant u mnie w niemczech w dm lub rossmannie kosztował bardzo długo 1,15 a teraz podwyzszyli cene na 1,99 xD
  • 0
@Scoyatelle Się dziwisz? Dwie zależności naraz. 1 - polski sprzedawca dostaje od dystrybutora info ze cena produktu idzie o 10 procent do góry Co robi Polak - dokłada 10 procent do ceny dystrybutora/producenta. I tak cos co go kosztowało w hurcie 1 zł kosztuje 1,10 a marza sprzedawcy to było np. 50%, to po podwyżce zapłacisz 1,10 + 55% marży. Jesteśmy ekonomicznym inwalidami. Druga sprawa że Polak Polaka ma w głębokim poważaniu