Wpis z mikrobloga

Miało być na wyzwanie plastyczne. Miało ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale w mojej wyobraźni wyglądało to zdecydowanie lepiej, więc nie wklejam na wyzwanie.

Jak to mówił pewien bardzo znany malarz - Bob Ross, jeśli nie wyjdzie ci malunek - nazwij go sztuką nowoczesną! No więc wrzucam kawałek "sztuki nowoczesnej".

Nie uważam, że człowiek uczy się na błędach dosłownie. Moim zdaniem uczymy się na błędach i sukcesach, tak jak to układ kary i nagrody przewidział. Co za tym idzie staram się wyciągnąć wnioski z tego nadzbyt nowoczesnego dzieła.

Niegdyś uczestniczyłem w kursie rysunku organizowanym w szkole. Długo tam nie posiedziałem (xD), ale jednak usłyszałem po wykonaniu rysunku:
- spójrz na to jutro, wyciągnij wnioski
- ale dlaczego? przecież ten sześcian, to sześcian, a ta kula to kula
Dzień później wiedziałem już, że wyprodukowałem bubel. Rysunek przedstawiający jajo i kwadrat w piątym wymiarze. To trochę jak z elektroniką w chińskich sklepach online. Wygląda genialnie, jest genialne - po czym przychodzi - i rozpakowujecie...
#rysujzwykopem #taidanesradosnatworczosc
taidanes - Miało być na wyzwanie plastyczne. Miało ( ͡~ ͜ʖ ͡°)  Ale w mojej wyobraźni...

źródło: IMG_d12233

Pobierz
  • 10
@taidanes: jak spojrzalam scrollujac na telefonie to wygladalo bardzo specyficznie. Jakby model z gier z początków 3d, nie wyrenderowany do konca. Natomiast jak już przyblizylam to zobaczylam bardzo dobra prace. Na temat mitycznego "talentu" można by napisac pracę doktorską, a prawdopodobnie i tak nie wyczerpaloby to tematu. Osobiscie wierze natomiast, ze istnieje cos takiego jak predyspozycje. Powiedziec ze ktos ma predyspozycje do rysowania, to tez stanowczo zbyt szerokie okreslenie, bo zwykle
  • 1
@przegralamzycie: O, miło mi widzieć Twój komentarz. Bardzo konstruktywna krytyka. Tekstury się nie załadowały, fakt xD Staram się opanować podstawy. Mózg mi się palił w momencie jak wyobrażałem sobie gdzie, jak i dlaczego cień/światło tak a nie inaczej.

Generalnie to wyznaczyłem pierw punkty zbiegu sztuk dwie, rzuciłem te dziwne linie których nazwy nie znam biegnące do punktów zbiegu i na nowej warstwie... Narysowalem człowieka dla skali. W tej właśnie perspektywie. Tu
@taidanes: no jesli jeszcze tak wyciagasz wnioski trafnie to w ogole, wróżę Ci świetlaną przyszłość :3 strasznie szanuje podejscie z koniem. Wgle konia szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) koń to trudne zwierze. Nauka rysunku, jak szybko już sam zauważyłeś, to nauka samoświadomości i powolnego procesu poprawiania swoich błędów. A jakbys chcial inne troche spojrzenie, to ogladalam raz poradnik (chyba) Magdaliny Dianovy i ona powiedziala bardzo ciekawa rzecz
  • 0
@przegralamzycie: Wygooglałem właśnie portfolio Magdaliny. Ciekawy styl. Podoba mi się dobór barw. Głównie ciepłe. Trochę przywodzi na myśl ten z Serawi Studio (YT. Polski kanał).

Czas rozkminiać, jak nadać pracy ludzkiego charakteru. Następnie to wdrożyć. Włożyć trochę wysiłku w tło i tekstury. Bo jak wszystko na obrazku wygląda jak posmarowane czymś matującym - to niedobrze.
@taidanes: Nie jestem w 100% pewna czy to ona powiedziala, bo robie bardzo dużo kursow (jakos to mnie mega motywuje), anyway mam jej brushe do procreata jakbys chcial, choc sadzac po tej pracy to pewnie masz tablet płytkowy i rysujesz patrzac na monitor (linie sa świetne, bardzo proste i plynne, ludzie na ipadzie rzadko taki efekt osiągają i mocno rwą linie zwlaszcza na początku)
  • 0
@przegralamzycie: Tak. Mam "tabliczkę". Linie staram się rysować bardziej łokciem niż nadgarstkiem.

Nie lubię zbytnio Apple. To baaaardzo dobre produkty, ale synchronizacja trochę by leżała ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i plus dość spory, że ta tabliczka bez ekranu ma dobre parametry jeżeli chodzi o dokładność odwzorowania tego co staram się narysować. Na tablecie Surface jest z tym trochę gorzej.

Brushe - świetna sprawa. Tylko, że poza