Wpis z mikrobloga

Jak w 2014 zaczynałem swoją pierwszą prace w #kolchoz to zarabiałem niecałe 2100 na reke. Dobre siano w tamten czas jako zwykły pet z produkcji. Browarek był po 2,50PLN, chleb 2,60PLN, pączki po 2zł, olej rzepakowy 4,50PLN, PB koło 5zł, pizza ~25PLN, duża cola po ~4.50PLN. czipsy 3.50, cukier 2PLN
9 lat pózniej jako elektromechanik zarabiam 4300 na reke, a nie sory 4070 bo polski ład zabrał reszte. Browarek jest po ~5 PLN, chleb w piekarni 5.50PLN, paczki po 6 zł XD, olej rzepakowy 12,50 PLN, PB 6.50PLN, pizza kolo 50PLN, duża cola ~10PLN, czipsy 8 PLN, cukier 6 PLN.

Niby wiecej zarabiam ale jednak nie XD, takie zycie w polsce moi drodzi.
#inflacja #bekazemnie #polska #gorzkiezale
  • 5
@opk20: teraz pomyśl że nadal jesteś na najniższym stanowisku i zarabiasz 2800 netto, ja tak samo w 3 lata 3 awanse pensja 2 razy taka żeby utrzymać standard życia xD zero awansu społecznego mimo harówki, Ci co zostali na tych samych stanowiskach chyba żrą gruz teraz, bo dostali kilka stów podwyżki tylko
Właśnie człowiek aż przeciera oczy ze zdumienia jak chce zamówić pizzę, a tam cena 45.50 PLN np. i wyżej za dużą. Piwo po 5.5 PLN czy jakieś gorsze po 3.99 PLN nie będę komentował. Liczy się ile możesz kupić za swoją pensję. Ile litrów pb, ile litrów coca-coli i tak dalej, można za to kupić. Wychodzi na to, że albo podobnie, albo mniej teraz. Po co te łady, niełady, inne obietnice, jak