Wpis z mikrobloga

Ukraina to nie Polska lat 90. pod względem korupcji. cz. II. Pod poprzednim wpisem pojawiło się spore oburzenie na stwierdzenie, że korupcja jest tam większa niż u nas w latach 90, czy że różnimy się podejściem do niej. To nie ja jestem autorem stwierdzenia oraz sobie tego nie wymyśliłem w celu nagonki (jak zarzucali mi niektórzy), dlatego jak obiecałem wrzucam krótki fragment wywiadu, z A. M. Dyner (analityczką Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych do spraw Białorusi i polityki bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej).
#ukraina #ciekawostki #polska #gruparatowaniapoziomu
SawyerJ - Ukraina to nie Polska lat 90. pod względem korupcji. cz. II. Pod poprzednim...
  • 25
@wladdan: To już chyba najlepiej będzie jak bezpośrednio do niej napiszesz, być może wycofa swoje oceny dotyczące Ukrainy, bo w takim razie wprowadza w błąd setki tysięcy osób (wywiad z którego pochodzi ten fragment ma ponad 250k wyświetleń). Ewentualnie do osób, które zapraszają ją na rozmowy, żeby ograniczali albo nie publikowali fragmentów wychodzących poza specjalizację tej pani.
Poświęciłem te kilka minut, ale tam nie ma żadnych konkretów, a ta kobieta wymienia tylko dwa ogólne typy korupcji związane z policją drogową i edukacją. Dodaje ogólnie o wielkiej korupcji i oligarchach.
Przecież to samo było w Polsce, bo wychowałem się w latach 90. Pochodziłem z biednej rodziny i wiem jak rówieśnicy byli faworyzowani, gdy pochodzili z zamożniejszych rodzin - na dyskotekach i imprezach klasowych ci zamożni, zwani ówcześnie z wielką pompą
@Ama-gi: Przecież mafie były wszędzie- na niskim i wysokim szczeblu. Począwszy od tej, która zajmowała się haraczami, po te większe- mocno rozdmuchane.
Łapówkarstwo zostało wyplenione przez kilkunastoletnie działania rządu, a nie dzięki mentalności.
Zapomniałam dodać jeszcze różnego rodzaju prześladowania na tle religijnym lub narodowościowym- do dzisiaj pamiętam jak moja babcia się ukrywała, bo chodzili "narodowościowcy" i spuszczali wpi* jak ktoś nie był katolikiem lub Polakiem, a nazwisko dziadków było niepolskie.
@SawyerJ: tak będę pisał do każdego atencjusza który chce zarobić na wojnie ;)
Przejrzyj jej publikacje, nic o Ukrainie. Większość o Białorusi, trochę o kacapii.
Teraz autorytet od Ukrainy? Na jakiej podstawie?
Na jakiej podstawie mówi o latach 90tych?
To łapówkarstwo i kolesiostwo nadal w Polsce jest. Poczytaj o Częstochowskich Zakładach Graficznych jak wystartowali w przetargu na druk formularzy do matur chyba.
Nie wiem czy na Ukrainie tak jest ale u
Przejrzyj jej publikacje, nic o Ukrainie. Większość o Białorusi, trochę o kacapii.

Teraz autorytet od Ukrainy? Na jakiej podstawie?


@wladdan: Chlopie. Laska studiowala nauki polityczne i robila studium europy wschodniej. Do tego od 13 lat pracuje w instytucie spraw miedzynarodowych. Tematyka wschodnia zajmuje sie 5 dni w tygodniu od 14 lat.

Jakie ty masz kompetencje jesli chodzi o europe wschodnia zeby kwestionowac jej autorytet?
Nawet jakby zajmowala sie tym rok, a
@Dorodny_Wieprz: chłopie na podstawie Białorusi nie poznasz Ukrainy.
Ile razy była i ile czasu na Białorusi?
Ile razy była i ile czasu na Ukrainie?
Dwa proste pytania i będziemy coś wiedzieli.
Bo może teoretyczką jest bardzo dobrą ale praktyki jej brakuje ;) 13 lat to nie całe życie, tym bardziej że przez pierwszych parę lat przerzucała jakieś papierki pewnie.
Mam ogólnie małe zaufanie do urzędasów na ciepłych posadkach. Może ona coś
@wladdan: #!$%@? kocopoły po prostu wystarczy sobie, że wejdziesz w jakiekolwiek rankingi korupcji to ukraina razem z rosją i innymi krajami jest na szarym końcu rankingu razem z krajami afrykańskimi. Korupcja na ukrainie jest faktem na każdym szczeblu, jak masz tam pieniądze to kupisz i dostaniesz wszystko. Prawo jazdy, karta polaka, dyplom ukończenia studiów co tylko chcesz jedyne co cię ogranicza to pieniądze. Sądzę że jakbyś chciał to pewnie i czołg
Urodzona w 82 roku gówno wie o latach 90tych.


@wladdan: W latach 90 była już jakby nie było świadomą osobą. A dwa, że wg twojej logiki to historyk nie może być ekspertem od średnowiecza bo przecież się nie urodził xD.

Ukończyła Instytut Nauk Politycznych oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Zna język Rosyjskie aktywnie bada od lat te tematy.
@Ama-gi:
Polska to chlew obsrany gównem. Bliskość zachodu i wstąpienie do UE trochę te prawdę o Polsce maskuje. Ale ta wschodnia dzicz od 8 lat wychodzi. Powolne wprowadzanie zamordyzmu i standardów białoruskich, szczucie na zachód
@zeszyt-w-kratke: nie jesteś zbyt mądry prawda ;)
Żyjecie w jakiejś bañce, respiratory to według Ciebie nie była korupcja ? Miliony dla Rydzyka to nie jest korupcja? Miliony dla firmy tego od zdrowia co to było ?
Np ostatnio było o firma h które organizują szkolenia na wózki widłowe, hds, dźwigi z gwarancją zania egzaminu.
Cichosza jak w PRL-u jest teraz bo przecież w państwie prawa nie ma korupcji ;)

W katach