Wpis z mikrobloga

Stworzyłem muzyka dla #przegryw i teraz będę omawiał każdy numer z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6/9

Numer Koniec Świata
https://youtu.be/IN-xbDaAFTI

Stacja szósta: Wiktor ma wizje końca świata i powoli traci kontrolę nad sobą ( ͡ ͜ʖ ͡)
Główny bohater, w trakcie błąkania się po mieście, jest rozczarowany. Nie znajduje tego czego potrzebuje, nikogo nie rozumie i nikt go nie rozumie, zamiast tego zaczyna przywoływać pesymistyczne obrazy końca świata, mając na myśli, że to jest już koniec jego świata i nic więcej już go nie czeka. It's ouver dla chuopa. Świat się rozpada, ciągła rutyna nieszczęśliwego człowieka dobija, a Wiktor - szukając zmian - powoli traci kontrolę nad sobą. To jest koniec świata. To tak w skrócie, tekst jest mimo wszystko trochę głębszy i posiada pewne odniesienia do Pisma Świętego, których nie potrafię zacytować - w wielkim skrócie na przykład takie Wysokie domy odnoszą się do wieży Babel, Wzbierają wody do Potopu. Przede wszystkim bardzo silnie odnosi się do pierwszej części wiersza Williama Butlera Yeatsa pod tytułem Second Coming:

Turning and turning in the widening gyre

The falcon cannot hear the falconer;

Things fall apart; the centre cannot hold;

Mere anarchy is loosed upon the world,

The blood-dimmed tide is loosed, and everywhere

The ceremony of innocence is drowned;

The best lack all conviction, while the worst

Are full of passionate intensity.


Ktoś kto zna angielski bez problemu zorientuje się, że mocno zrzynałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwłaszcza refren odnoszący się do trzech pierwszych linijek. Chciałem także uchwycić koniec świata jako wielką imprezę inspirując się przy tym zwyczajem karnawału, który jest dla mnie jednym z obrazów tegoż wydarzenia. Jest to utwór podczas pisania którego miałem chyba najwięcej przemyśleń, na dodatek do tego utworu są nawiązania w innych moich utworach, a zanim zacząłem pisać projekt zresztą nazwałem go "Koniec Świata". Jakbym miał napisać wszystko o tym utworze to było by za długo, więc pozostawiam pewną dowolność interpretacji.

Kompozycyjnie większość utrzymywana jest w rytmach disco, chciałem żeby utwór był całkiem rozrywkowy, jakiś taki taneczny. Wokal do ponownego nagrania bo zdecydowanie brakuje mi mocy w głosie i muszę to przećwiczyć.

Inspiracja:
Muzyka disco
The Big Push - War Pigs (Black Sabbath cover) - perkusja, jak i zabieg kompozytorski z 3 minuty i w przód, jest kompletnie zerżnięty. Pattern perkusyjny chyba jest taki sam, jednak tempo mam inne, więc nikt niczego się nie domyśli ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pentecost for the Zombie Apocalypse - tak, inspirował mnie ten wykład.

Dziękuję za poświęcony czas i uwagę, życzę miłej niedzieli i smacznego obiadu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #perkusja #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki

  • Odpowiedz