Wpis z mikrobloga

Wpadłem w panikę Miruny, bo zbliżają się wybory, a kompletnie każdy ma to gdzieś, a ja mam poczucie, że jeśli czegoś się nie zrobi to wygra znów PiS i czeka nas kolejne 4 lata w piekle. Nikt się tym nie przejmuje, a jak już to nastąpi to będzie po ptokach, nie odkręci się tego.

Ja już kolejnej kadencji PiS nie wytrzymam. Jestem już dzięki nim 200-300 k w plecy na samym mieszkaniu przez program developer plus (kredyt 2 procent), gdyby nie to to miałbym 200-300 k ekstra, które pewnie więcej zapłacę teraz, bo oczywiście dali pretekst do podniesienia cen. 200-300 k na podróże, dokształcanie, samochód, akcje, książki, a wy i tak przepłacicie.

Chciałbym wpłynąć na rzeczywistość tak, żeby chociaż jeden, lub kilka głosów na PiS mniej poszło. Problem w tym, że nawet jak nie wygrają to druga jest platforma. Marne to pocieszenie. To jak różnica między rakiem fioota z przerzutami do mózgu, a rakiem mózgu z przerzutami do fioota.

Macie to gdzieś a jak wygrają to kolejne 4 lata związane ręce.

#wybory #polityka #bekazlewactwa #bekazpisu #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #tvpiscodzienny #konfederacja
  • 26
@Ynfluencer masz 2 betony: wyznawców kaczora i wyznawców donalda. Musiałbyś nawrócić fanatyków, a fanatyk z definicji oddałby życie za własne poglądy. Wielokrotnie pokazywałem wprost jak bardzo partie szkodziły i szkodzą ludziom i oczywiście nie zmienili swoich poglądów. Mechanizm wyparcia level 9999
@DEMONzSZAFY: No stary, ja znam przypadki, że najbliższe rodziny są skłócone ze sobą, bo jedni są fanatykami kaczora, a drudzy Donalda, a jedyne co mogą zrobić to oddać głos przy urnie. Najgorsze są zaś starsze osoby z demencją, które dają się mamić propagandzie TVP, myślą tylko o sobie, swoich lękach i mają gdzieś jak spieprzą przyszłość młodym.
@TakiSobieLoginWykopowy: Możesz się śmiać, ale jak negatywne ustawodawstwo ma wpływ na Ciebie to już nie jest tak do śmiechu. Skala ile straciłem przez działania tego rządu od początku jego kadencji jest zatrważająco. Wlicz, socjale, których nie dostałem, a dostali inni, więc jestem stratny, brak ulg, bo jak weszła ulga do 26 roku życia to skończyłem 27 lat, działania nakręcające ceny mieszkań, działania nakręcające inflację, nowe opłaty i podatki. Przez rządy PiS
@Ynfluencer: Głosowanie na Konfederację, gdzie do sejmu wejdzie połowa narodowców i niektórzy zostaną od ręki przekupieni jak kukizowcy (vide np. Adam Andruszkiewicz), jest głosowaniem na PiS. Więc właściwie nie musisz nikogo do niczego przekonywać bo i tak na jedno wyjdzie.
@LaudatorLibertatis: Widzę, że wszyscy łykają jak pelikan te bzdury i generalnie wszystko co powiedzą w TVP, TVN, Onecie, wyborczej, ale nikt nie ma chociaż trochę istoty szarej, żeby sobie wystawić, że już w tej chwili PiS, PO i Lewica są w koalicji.

Sprzedają wam to i straszą was "faszystami", "ruskimi onucami", a podatne na propagandę umysły motłochu to łykają. Tymczasem fakty.

PO i PiS oraz lewica głosują praktycznie za wszystkimi najgorszymi
@Ynfluencer: Zwróć proszę uwagę, że mój komentarz do Ciebie nie zawierał żadnych elementów ocennych odnoszących się do Ciebie. Ty natomiast piszesz ad personam- wrzucasz mnie do jakiejś wymyślonej grupy, która jest czymś karmiona, jest na coś podatna, nie mając na mój temat żadnego pojęcia.
Jaki jest sens rozmowy w takiej sytuacji? Czy traktujesz mnie jak wolną, samodzielną jednostkę, jak powinieneś, jeśli jest w Tobie chociaż cień libertarianina?

Wolnościowców pamiętam od czasów
@LaudatorLibertatis: Wybracz, ale myślałem, że mam do czynienia z kolejną osobą, która powtarza hasła zaimplementowane przez media głównego nurtu, ale potrafię przyznać się do błędu. Źle Cię oceniłem przedwcześnie, ponieważ na każdym kroku spotykam to samo. Osoby oglądające TVP powtarzają, że Tusk to niemiecki agent, a konfederacja to agentura rosyjska. Osoby oglądające TVN powtarzają, że PiS morduje kobiety, że mamy już dyktaturę i jesteśmy w średniowieczu.

Teraz #!$%@?ąc już od tego
@Ynfluencer: No i fajnie, że można normalnie popisać, dzięki.
Moja perspektywa jest inna i niepopularna, więc ciężko mi na tej podstawie kogokolwiek namawiać do innego głosowania, ani też oczekiwać, że ktoś zrozumie moje motywacje. Zasadniczo uważam, że nasze wybory polityczne wynikają głównie z osobowości, a nie z rzetelnej analizy tego co oferują i jak zachowują się poszczególne partie. To drugie jest zazwyczaj wtórną racjonalizacją tego, że nasz rys psychologiczny ubieramy w
@LaudatorLibertatis: Ale odniosę się tylko do tych "widocznych wpływów rosyjskich", o których wciąż słucham. Gdzie są jakieś rzetelne dowody na te wpływy rosyjskie?

Bo to, że jakiś polityk ma np. zdjęcie z jakimś oligarcha, Putinem, czy inna rozpoznawalną osoba nie oznacza, że jest pod działaniem wpływów rosyjskich. Tak jak wypowiedzi, które można interpretować na setki różnych sposobów.

Musiałbym zobaczyć jakieś dokumenty, kwity, wyciągi, że Braun, czy ktokolwiek z konfederacji był bezpośrednio
@Ynfluencer: Mnie tu nie chodzi o bycie "agentem" cokolwiek miałoby to znaczyć, tylko robienie takich rzeczy jak np. Korwin na Twitterze, którego wpisy rozchodzą się w setkach tysięcy wyświetleń, gdzie facet wypisuje np. o Buczy to co wypisuje. On powinien być po czymś takim wywalony z partii w pół momentu, a zamiast tego jest jedynką na liście. I nie, nie ma wytłumaczenia, że wiadomo jaki jest Korwin. Tak samo nie ma
@LaudatorLibertatis: To w takim razie ja też jestem podług Twojego definiowania złym człowiekiem, bo podzielam to myślenie.

Ukraina nadużyła naszej dobroci już w stopniu wyczerpującym temat. Nie zasługuje na taką pomoc jaką od nas otrzymała. Narracja, że walczy za naszą suwerenność to jeden z największych mitów głoszonych ostatnimi czasy.

Walka o naszą suwerenność byłaby wtedy, gdyby to nas zaatakowano i Ukraina by nas broniła, albo nam pomagała.

To co dzieje się
@Ynfluencer Nie sądzę, że jesteś złym człowiekiem. Złym człowiekiem jest ktoś kto mając takie zasięgi szerzy poglądy, które skłócają ludzi i traktuje to instrumentalnie.
A z Twoim poglądem się nie zgadzam. Dzięki temu, że oni walczą, my nie musimy. To jest ogromna cena i nie widzę powodu, żeby Ukrainiec w Polsce był traktowany inaczej - co do zasady - niż Polak, tak samo jak nie chcę, żeby Polak był traktowany jako człowiek
@LaudatorLibertatis: Zgadzam się, że dzięki temu, że oni walczą to my nie musimy, ale nie bądźmy naiwni i nie szerzmy narracji o naszych braciach. Oni nie robią tego dlatego, żebyśmy my nie musieli, ale dlatego, że padło na nich i mieli pecha, gdybyśmy my mieli tak przerąbane w życiu nie otrzymalibyśmy pomocy na taką skalę w stosunku do możliwości jaką oni otrzymali.

Więc nie podoba mi się przedstawianie wszystkiego tak jakby