Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić mieszkanie z rynku wtórnego bez KW - spółdzielcze własnościowe prawo. Przysłano mi umowę przedwstępną i mam jeszcze jedno przemyślenie. Czy takie zapisy jak są na zrzutach poniżej (drugi zrzut w komentarzu) oznaczają że samo mieszkanie ma 52,60m czy 49,30m+3,30m komórki? Blok oddany do użytku w 2002r. jeśli to ma jakieś znaczenie.
#nieruchomosci #mieszkanie
czaari - Mirki, chcę kupić mieszkanie z rynku wtórnego bez KW - spółdzielcze własnośc...

źródło: temp_file5310246571601222617

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@czaari jest podany numer lokalu i powierzchnia z prawa posiadania wynika prawo do innego lokalu nr i powierzchnia. co nie zmienia że spółdzielcze mieszkanie to beka xD
  • Odpowiedz
@czaari: Napisałem błędnie dlatego usunąłem komentarz. Zapewne jest 52,60m lokalu + komórka bo nie jest napisane, że w skład powierzchni lokalu jest też komórka lokatorska. Masz na pewno plan lokalu. Policz sobie i Ci wyjdzie jak jest naprawdę.
  • Odpowiedz
@czaari: jeżeli grunty w trakcie regulacji, to zakup możliwy tylko za gotówkę. Ja interpretuje to tak, że komórka to przynależność, a powierzchnia użytkowa to 52 m. Poproś o taki zrzut lokalu/zaświadczenie że spółdzielni i będziesz miał pewność.
  • Odpowiedz
@czaari: Podana jest tutaj powierzchnia użytkowa samego lokalu.

W przypadku braku KW podstawą do weryfikacji stanu prawnego jest zaświadczenie ze spółdzielni. Powinny być w nim informacje o osobie, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, o braku zaległości w opłatach, numerze KW gruntu, ewentualnych obciążeniach i braku przeciwwskazań do założenia KW. Zweryfikować należy również podstawę nabycia.
  • Odpowiedz