Wpis z mikrobloga

Super jest to gadanie, że jak Cię nie stać na mieszkanie w mieście to się wyprowadź tam gdzie taniej.
4 pokolenia rodziny mieszkały w danym mieście wojewódzkim i akurat mojego na mieszkanie w nim nie stać XD Żyłeś w nim całe życie, studia robiłeś i nagle wyprowadzaj się po tych studiach robić w małym mieście powiatowym, gdzie roboty nie znajdziesz, bo miasto powiatowe utrzymuje się z huty, kopalni albo jakiejś montowni XD
#nieruchomosci #mieszkanie #finanse
  • 23
  • Odpowiedz
  • 68
@dean_corso: Post nie o mnie. Ja odziedziczyłem chałupę na jednej z lepszych dzielnic w mieście wojewódzkim. Ale ktoś sobie ego musi podreperować widzę, bo sam słomę chował XD. Mówię bardziej o wielu znajomych co nie mieli tyle szczęścia co ja. Jak widzę jak muszą lawirować w tym posranym systemie to mi się po prostu smutno robi, bo sam mogłem być na ich miejscu.

@scriptkitty: No rodzice się dorobili na starych
  • Odpowiedz
  • 2
@panzmarszrutkiwbiszkeku:
Okres trwałości tego typu budynków był określany na około 50 lat. Większość z nich powoli osiąga lub już osiągnęło ten wiek. I teraz pomysł, czy będziesz chciał inwestować w coś takiego, bo tańsze jak za 10 lat się okaże że budynek jest do #!$%@? XD Ciekawe kto Ci nowe lokum ogarnie, bo kredo np zostanie.
  • Odpowiedz
  • 31
@ruda_stuleja: to jest oderwanie wykopków od rzeczywistości. Niech miasta wojewódzkie będą gettem dla programistów, prawników i lekarzy, a wszystkie gorzej płatne zawody niech zasuwają codziennie 1,5h w jedną stronę z jakiegoś zadupia. Co z tego, że służby oczyszczania są dużo ważniejsze dla miasta niż klepacze kodu, ważne że rynek inaczej wycenia ich pracę. Najlepiej niech się przebranżowią i elo. Wtedy może doznają tej nobilitacji mieszkania w dużym mieście.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: może i się dorobiły, ale nie wiem jak u ciebie, ale u mnie 4 pokolenia wciąż żyją. Co prawda tylko 3 mają prawo posiadać nieruchomość, ale wciąż... Nie wiem jak tobie mi się nie widzi mieszkać z dziadkami, czy rodzicami. Mimo że jestem za wolnością gospodarczą, to jednak uważam że w dzisiejszym systemie, mieszkania nie powinny być towarem inwestycyjnym.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Bo do miasta caly czas zjezdrzaja nowi i konkurencja rosnie. Aktualnie najwieksze 3 - 4 miasta Polski to z 20% wszystkich mieszkancow kraju. Oczywiscie nie kazdy chce mieszkac w Warszawie czy Wroclawiu ale jednak jak nie masz zarobkow w top 20-30% Polakow to ciezko sie pchac do tych miast albo sie w nich utrzymac porownujac sie do babci ktorej kiedys sie udawało za Gierka.
  • Odpowiedz
@recc: Zgadzam się z Tobą ale myślę że trochę przeinaczasz to co ludzie piszą... Ja np. nigdy nie pisałam, że to jest jakieś dobre że normalnych ludzi nie stać na mieszkanie, ale pisałam że ceny mieszkań są takie wysokie m.in. dlatego że w dużych miastach jest bardzo dużo programistów, lekarzy i prawników których zwyczajnie stać na to by na mieszkanie wyłożyć 1 mln i to sprawia że sytuacja szaraczków jest tak
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Gołodupiec z wojewódzkiego here. Szczerze, nie mam parcia, żeby mieć mieszkanie na własność, wystarczy tani najem. Jak będzie tani najem to ludzie nie będą mieli parcia na własność mieszkania, bo kredyt wyjdzie drożej. Z resztą to mentalność z PRL, że każdy musi mieć chatę na własność. W Singapurze to rozwiązali. Tam państwo posiada 80% mieszkań mających tani najem i się im tam dobrze żyje.
  • Odpowiedz
na kredo, albo na wynajmie i nie masz praktycznie innych opcji przez ten deweloperski cyrk


@ruda_stuleja: jaką inną możliwość chciałbyś? Zakup mieszkania za gotówkę zaraz po studiach?

I te koszta rosną w miastach z roku na rok do stopnia, że musisz się wyprowadzać z miasta w którym dorastałeś, bo po prostu nie dało Ci możliwości aby w nim zostać XD


Ludzie się przeprowadzają z małych miast lub nawet wsi do dużych
  • Odpowiedz