Wpis z mikrobloga

Rodzina od strony ojca: Ruskie. Rodzina od strony mamy: Niemcy. Urodziłem się na terenie Niemiec, kilka kilometrów od granicy z Polską, chociaż większość życia spędziłem tutaj. W szkole ze względu na pochodzenie, byłem dyskryminowany, wyzywany od "Szwabów" i tym podobne. Wmawiano mi coś na styl "you don't belong here" - pogodziłem się z tym, nie pcham się na siłę, tam gdzie mnie nie chcą. Oznacza to że nie uznaję się za Polaka, nie mam już nawet zameldowania tutaj, tyle co polskie ID card. Obrałem bierną postawę wobec tego narodu, jedynie obserwuję jak ten dumpster fire zajmuje kolejne elementy w tym cyrku.
Co łączy mnie z Polakami, to jawne zażenowanie teatrzykiem jaki odstawia #tvpis. Zauważyłem pewną zależność na wykopie, powiązaną z tym zjawiskiem. Chodzi mi o turbopolaków nazywających wszystkich (którzy nie podzielają ich poglądów) od onuc. Można ich spotkać na tagach takich jak #wojna, wspierają przy tym narrację PiS. Oczywiście nie chodzi mi o to by potępiać pomoc Ukrainie, bo to państwo potrzebuje wsparcia krajów partnerskich i osobiście jak każdy zdrowo myślący człowiek, jestem przeciwny tej wojnie. Co raziło w oczy, gdy lurkowałem wykop, zanim jeszcze miałem tu konto, to wrzucanie każdej osoby z Rosji do tego samego wózka z Putinem i Wagnerowcami. To tak jakby z góry założyć, że każdy Polak głosuje na PiS, że każdy Austriak jest wyznawcą pewnego niedoszłego malarza, albo że każdy z Ukrainy jest z UPA, a to tak nie działa.

Są Polacy z RiGCzem i są turbopolacy, wyznawcy PiSu, którzy nie widzą czubka własnego nosa.
Są Ruscy z RiGCzem i są putinowcy, którzy nie powinni nazywać siebie Rosjanami (sam Putin jest podobno Gruzinem).

p.s. Turbopolaków zapraszam na coming out, będę wiedział kogo dać na #czarnolisto

#bekazpisu #turboslowianie #afera #rosja #niemcy #oswiadczeniezdupy #zycie #ukraina
  • 11
@Corona-Regni-Poloniae: Chyba nie masz pojęcia jak działa propaganda strachu w takiej Rosji. Takie sondy telefoniczne, gdzie lepiej jest po prostu się rozłączyć niż odpowiedzieć na pytanie i inne czynniki, już nie wspominając o tym jak działa Rassija 1, które bardzo przypomina TVP. Doradca Zelenskiego jest Rosjaninem, jak rozumiem on także jest onucą z powodu swojej narodowości? Ten kto wspiera Putina, nie powinien nazywać się Ruskim, a Putinowcem, czyli zwykłym pachołkiem, taka