Wpis z mikrobloga

Witajcie, mireczki! Ostatnio szukam tańszego auta benzynowego + lpg (opcjonalnie) do 20k (max 25k), rozglądałem się za Alfą romeo giuliettą 1.4 120km, Fiatem Tipo 1.4 oraz Skodą Rapid 1.2 mpi. Co myślicie o tych autach, może znacie jakieś niezawodne modele w takim niskim przedziale cenowym?

#samochody #motoryzacja
  • 14
@Dwarg: 25k to jest budżet poniżej poziomu gruzu dla wymienionych modeli więc cię na nie nie stać.
Polecam raczej sięgnąć na niższą półkę / starsze auta gdzie 20k będzie środkiem zakresu cenowego, a 5k to sobie zostaw na ewentualny serwis albo dodanie LPG jeśli wszystko będzie ok z autem.
  • 0
@majk_emigrant: Trochę niechętnie chciałbym wydawać więcej niż 25k, ale jeśli na serio za taką kwotę nie można kupić dobrego ok. 10 letniego auta to już trochę patologia panuje w tym kraju.
@Dwarg: rzecz w tym, że galopująca inflacja zaburzyła nam postrzeganie wartości rzeczy. Patrzymy na te 20 tysięcy przez pryzmat tego jakie auto mogliśmy kupić za tą kwotę 4 lata temu. Ale dzisiejsze 20k to jest bardziej coś pokroju 12k sprzed 4 lat.

Myślę, że znajdziesz dobre auto w tym budżecie, ale będzie ono albo o klasę niżej albo parę lat starsze od wspomnianych modeli.
@Dwarg: mieć 25k. i rozważać wolnossącą benzynę 1.2 XD Daruj sobie takie silniki, po co się wkurzać na auto, że nie jedzie i dużo pali. Podstawa w samochodzie to jest silnik, to definiuje czy jesteśmy z autami zadowoleni czy nie, wolałbym całe rozpadające się auto z dobrym silnikiem który jedzie, niż stan igła ale z silnikiem który nie jedzie.
Ostatnio szukam tańszego auta benzynowego + lpg (opcjonalnie) do 20k (max 25k), rozglądałem się za Alfą romeo giuliettą 1.4 120km, Fiatem Tipo 1.4 oraz Skodą Rapid 1.2 mpi.


@Dwarg:

Skoda to dziadostwo, omijałbym szerokim łukiem. Giulietta i Tipo to dobre auta, ale nie w tym budżecie. Mając 20-25k na Twoim miejscu pomyślałbym nad Fiatem Bravo lub Punto Grande/Evo z tym właśnie silnikiem.
  • 0
@kasztan00: jest sporo Giuliett w cenie 25-27k, mogą być do remontu? Zauważyłem, że w tej cenie najbardziej zadbane są modele z Niemiec (sprawdzałem też giełdę aut niemieckich), najsłabiej z polskimi egzemplarzami, które potrafią kosztować 32k.
@Dwarg:

Moga być zwyczajnie zmordowane i wymagać inwestycji np. w zawieszenie, rozrząd (multiair tani nie jest), mieć zniszczone wnętrze (dzieci, pies) itp. Wspomniane Bravo mechanicznie jst prawie 100% tym samym (Giulietta ma szerszą gamę silników), ale jest znacznie tańsze.

Oczywiście może się zdarzyć tania Giulietta w przyzwoitym stanie, ale jest to jednak spora szansa na trafienie miny. Trzeba by takie auto więc porzadnie wcześniej przetrzepać.
Trochę niechętnie chciałbym wydawać więcej niż 25k, ale jeśli na serio za taką kwotę nie można kupić dobrego ok. 10 letniego auta to już trochę patologia panuje w tym kraju.


@Dwarg: możesz kupić. Jakaś dacie, peugeota albo faktycznie fiata. Nie celuj w nic niemieckiego i włoskiego, bo to nie ten budżet.
Skoda to dziadostwo, omijałbym szerokim łukiem. Giulietta i Tipo to dobre auta, ale nie w tym budżecie.


@kasztan00: po prostu powiedz, że nie stać cie na utrzymanie skody i wybierasz Fiata XD
po prostu powiedz, że nie stać cie na utrzymanie skody i wybierasz Fiata XD


@GeDox:

Oczywiście. Nie stać mnie na kupowanie awaryjnego szajsu, który nie jedzie, jest twardy jak furmanka, pali jak smok i do tego wykonany jest w środku z jakiegoś gówna przypominającego zmielone kubki po jogurcie. Fiat Tipo jakościa wnętrza na kolana nie rzuca, ale przy Skodzie Rapid to wypada jak jakiś Bentley.
@kasztan00: ale mnie rozbawiłeś. Nie siedziałeś w Tipo i Rapidzie wychodzi na to. Jakość wnętrza Tipo możesz porównać co najwyżej do Dacii. A spalanie diesli jest porównywalne 4-6L.
@GeDox:

ale mnie rozbawiłeś. Nie siedziałeś w Tipo i Rapidzie wychodzi na to. Jakość wnętrza Tipo możesz porównać co najwyżej do Dacii.


Jakbyś miał kiedykolwiek do czynienia z tymi samochodami, a nie tylko zdjęcia w Internecie oglądał, tobyś wiedział, że pod względem jakości wnętrza jest między nimi przepaść na korzyść Tipo.

A spalanie diesli jest porównywalne 4-6L.


Autor nie pyta o diesla, tylko o Rapida 1.2 MPI. Czytaj uważnie.
@Dwarg: a moze interesuje Cię Fiat Bravo 2? Będę miał zaraz na sprzedaż za ok. 11k, bo zmieniam na nowe. Z 2009 roku, z LPG i uturbionym 1.4. Trzeba w niego będzie włożyć około 3,5 - 4,5k zł - do tej pory naprawiany przez mojego teścia.