Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #naprawasamochodow
Może ktoś był w podobnej sytuacji lub orientuje się jakie mogą być koszta naprawy czy nawet wymiany silnika w Hyundai i30 2009 1.4 140k przebiegu? Dokładnego zużycia oleju nie znam, ale średnio miesięcznie po nalaniu do F na bagnecie spada do połowy miarki lub nawet mniej. Jak mierzyłem km to od F do połowy miarki spadło po 350km, ale np. po kolejnych 300 czyli jakieś 600km w miarę stał w miejscu i minimalnie spadał. Teraz mam wlany castrol magnatec 10w40 od kilkunastu dni. Auto już tak jeździ i brzmi, że raczej nawet jakbym chciał je sprzedać to chyba nie ma szans. A złomowanie po kupnie w październiku za 18k też mnie dobija, bo auta potrzebuje, więc orientacyjne pytanie
  • 13
@2_late: z reguły przedzialka na miarce między MIN MAX odpowiada 1 litrowi oleju. Ale to co piszesz jest niekonsystentne. Bo nie ma tak że bierze tyle a potem inaczej.
Olej należy sprawdzać w takich samych warunkach jak nachylenie, temperatura oleju.

Rozumiem że wycieki wykluczyłeś, że nie silnik bierze olej ale gdzieś się wylewa np korek spustowy itp.
Swoją drogą 10W40 do auta z 2009r?
  • 0
@r5678: Sprawdzam zawsze na zimnym silniku. Żadnych wycieków nie widziałem ani plam, a ciągnie się to złopanie oleju już od kilku miesięcy. Dwa razy sprawdzałem u swojego mechanika, ale oni nie zajmują się silnikami, więc doradzili wlać gęstszy olej (wcześniej miałem VALVOLINE Max life 5-40) i sprzedawać, ale moim zdaniem będzie to już prawie niemożliwe. I tak to wygląda z moich obserwacji. Wydaje mi się, że o wiele bardziej schodzi oleju
  • 0
@2_late: Tzn. sprawdzali jeszcze kilka rzeczy ogólnie z silnikiem i diagnoza, że w takim wieku auto i tyle oleju bierze że dużo nie trzeba myśleć - remont na 99%
@2_late "oni nie zajmują się silnikami"
A czym, robieniem z ludzi wariatów?
Po kolei
- sprawdzić drożności odmy
- ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku
- ciśnienie sprężania
- test szczelności pierścieni
- test szczelności zaworów
Normalny mechanik idąc tym tropem, dojdzie gdzie jest problem. Żebyś wiedział, te testy to podstawy mechaniki tak jak alfabet w przedszkolu.
@2_late nic nie wyszło, czyli sprężanie jest w normie? Bo powinni tobie dać wyniki z każdego cylindera.
Mechanik jak detektyw idzie po kolei, prawdopodobnie nie będzie musiał zrobić wszystkich testów, żeby dojść co jest nie tak.
@2_late: Dzień dobry, ciężko podpowiedzieć cokolwiek bez sprawdzenia organoleptycznie. Wiem, że to nie konkretna wskazówka, ale mamy całkiem sporo naszych Q Service Castrol- może masz jeden blisko siebie? Na miejscu podpowiedzą Ci co najlepiej zrobić w takiej sytuacji z utratą oleju.
@2_late: jeśli coś takiego sie dzieje, ze to zalecam wizyte u mechanika, bądź jak używasz castrola do Q Service Castrol. tam na pewno Ci podpowiedzą. jeśli nie to warte uwagi jest też castrol ultraclean.