Wpis z mikrobloga

W ogóle sytuacja z #kredyt2procent i jego konsekwencjami, o których głośno mowiono przed startem tego syfu przypomina mi historię jak jeździłem rowerem rowerem po kałużach, każdy oprócz mojego wujka mi mówił, żeby tego nie robić, tylko wujas podkręcał, oczywiście na końcu #!$%@? się morda w kałuże. Tylko ja wtedy miałem 5 lat, a Pan Waldek Buda ma tych lat 40. Na czele ministerstwa stoi gość, który albo jest do szpiku kości nieodpowiedzialny albo jego wnioskowanie jest gdzieś na poziomie 5-latka. Pozdrawiam.
#nieruchomosci
niezdiagnozowany - W ogóle sytuacja z #kredyt2procent i jego konsekwencjami, o któryc...

źródło: 220408_waldemar_buda

Pobierz
  • 61
Przecie przy tym projekcie kręcił się cały czas Tomek Narkun, stając się przy okazji twitterowym guru od BeKa2%.

Jak myślicie, czy kierownik biura sprzedaży Budnexu w Zielonej Górze to mógłby być ten sam Narkun? Przecież o zgrozo, znaczyłoby to, że być może zależy mu jednak bardziej na dewach, niż młodych rodzinach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niezdiagnozowany: różnica jest taka, że pan waldek musi myśleć również o innych sprawach niż tylko cena końcowa mieszkania dla areczka. czyli stabilnośc sytemu bankowego, stabilność gospodarki poprzez sytuację branży budowalnej też mu spędza sen z powiek. Wersja żeby ugotować budowlankę i sektor bankowy żeby przez kilka miesięcy taniały mieszkania może nie być dla rządzących atrakcyjna
@controll:

na żadna minę nikogo nie wpiepszyl a na pewno nie bank. Przecież to państwo gwarantuje dopłaty, podpisujac się z bankiem w ramach programu.


a jak ktos te doplaty straci to co wtedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eezh ale mnie ten Narkun wkurza boze swiety. Odkąd go uslyszalem u Iwucia czulem pismo nosem, ze to nie zaden niezalezny ekspert tylko czlowiek deweloperki.

@stan-tookie-1 to co kiedy ten
@niezdiagnozowany: pytanie czy wiemy o wszystkim, jak wszyscy podpiszą ugody na kredyty frankowe to zaraz mogą spaść te nadmiarowe zyski, jak dojdzie podobna akcja z wiborem to kolejny cios, do tego banki są załadowane w polskie obligacje to ministrowi nie w smak by było jakby musieli ja w panice wyprzedawać.
a w budowlance to mi bardziej chodziło o ilość a nie jakość. Jakiś Dom Development pewnie przy minimalnych obrotach byłby w
@niezdiagnozowany: ale o czym piszesz, warunki utraty dopłaty masz zapisane, co ma do tego państwo czy bank? Po to bank liczy zdolność w sposób nawet gorszy od klasycznego aby się przed tym bronić. Nie wiem jaki tu widzisz zarzut i w kierunku kogo. Może napisz po prostu ze nie masz szansy na kredyt i nr lubisz programu zamiast wymyślać sobie do tego teorie i usprawiedliwienia
@stan-tookie-1:

pytanie czy wiemy o wszystkim, jak wszyscy podpiszą ugody na kredyty frankowe to zaraz mogą spaść te nadmiarowe zyski, jak dojdzie podobna akcja z wiborem to kolejny cios, do tego banki są załadowane w polskie obligacje to ministrowi nie w smak by było jakby musieli ja w panice wyprzedawać.


Zgadza sie, no ale coz, to nie jest rozwiazanie. Ciagly dodruk pitosu.

a w budowlance to mi bardziej chodziło o ilość
@niezdiagnozowany: Też mnie denerwuje pozowanie na niezależnego i zatroskanego o przyszłość młodych ludzi, przy okazji ukrywając niewygodne fakty. Tym bardziej, że "ktoś" się podobno nieźle zapieklił, słysząc o planach miasta ZG na budowę mieszkań komunalnych. Takie to bezinteresowne eksperty w tym kraju...
@niezdiagnozowany Wy to szukacie wszędzie teorii spiskowych xD

Rynek nieruchomości to nie tylko zarobek dla deweloperów ale pośrednio również dla większości sektorów gospodarki. Zaczynając od budowlanki, przez sektor bankowy, branżę meblarską, markety budowlane, producentów materiałów, itp. Jeśli buduje się dużo, to ludzie żyjący w tych sektorach zarabiają i wydają więcej na usługi, pompując inne sektory gospodarki.

W Polsce PMI szoruje po dnie od kilkunastu miesięcy, więc rząd robi wszystko, by uniknąć recesji,
@GOHAN nie ma sprawy już proponuje, trzymać stopy na poziomie skorelowanym z bezrobociem ~5%, jakiekolwiek czarne łabędzie przyjmować na klatę, zamiast zadrukowywać. Nie robić dopłat do niczego, za podatki budować infrastrukturę i armie.
@Dlkvv: ale ja to doskonale rozumiem, tylko od rzadow pis mamy caly czas te sama gadke. Tu trzeba dodrukowac tu trzeba dodrukowac i tyle. Tak sie nie rozwiazuje problemow. Nawet panstwa zachodnie co pozar z 2008 r. zaczely gasic benzyna zorientowaly sie, ze nie ma nowej ekonomii i trzeba podwyzszyc stopy procentowe i potrzymac je ponad inflacje, bo inaczej nie opanuja tego wzrostu cen, tylko nie u nas, gdzie stopy procentowe