Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d
Doradźcie coś, pierwsza warstwa strasznie sie rozjeżdża. Czy to może być wina poziomowania stołu czy może problem z temperaturami?
Artillery Sidewinder X2
Filament plastspaw
Eksperymentowałem kiedyś z wstępnymi temp druku, kiedyś pomagało trochę ale teraz słabo to wygląda :/
Luk_1mex - #druk3d #drukarki3d
Doradźcie coś, pierwsza warstwa strasznie sie rozjeżdż...

źródło: IMG_0239

Pobierz
  • 16
@Luk_1mex Odpowiadam - szklany stół ma dość, po którymś razie przestało się cokolwiek trzymać. Nie wiem, może napryśnięta jest jakaś warstewka, która się ściera. Też miałem nerwa, suszyłem filament, latałem ze szczelinomierzem, kręciłem śrubami jak #!$%@?, płyn do szyb, izopropanol, płyn do garów lały się litrami. Mam Horneta, właśnie wymieniłem stół oryginalny na PEI od Creality, działa zajebiście, trzyma się mocno, a gdy przestaje wystarczy umyć wodą z płynem do garów. Zero
@Luk_1mex: jak wysokość warstwy jest ok, i poziomowanie ok, a się nie klei - to leć do rossmana po spray do włosów Hegron, psiknij se na szybe tego, i zobaczysz jak ładnie się trzyma wszystko.
Tylko oczywiście nie psikaj na drukarkę, tylko weź szybę gdzieś na bok...
Po kilku drukach, jak już będzie nieładny - to zmywasz szybę normalnie pod wodą ciepłą. I psikasz nową warstwę.
@hrumque:

Tylko oczywiście nie psikaj na drukarkę, tylko weź szybę gdzieś na bok...

W Artillerach nie ma "weź szybę gdzieś na bok", to jest przyklajstrowane na amen.
Ale tak jak pisałem wcześniej, lepiej odpuścić sobie zabawy z klejami, sprayami i całą tą chemią i wymienić stół na PEI, zdecydowanie mniej problemów, a opcja magnes-sprężynująca blacha z PEI ułatwia czyszczenie i odrywanie dużych druków od stołu.
Jak mogę coś OPowi polecić, to
@Luk_1mex: nie napisałeś jaki filament, plastspaw to firma, a nie typ (ʘʘ) ja drukuje w podobnych temp. jak Przemasu (tylko do tpu mam 58 stopni na stole) i używam oryginalnego szkła z e5+, ba kupiłem już drugie na zapas tak dobrze mi się na tym drukuje xD


pamiętaj tylko, że przy pei jeden błąd (źle wypoziomowany stół, z-offset) i masz -200zł, bo dysza zrobi dziurę
@Luk_1mex Zmierz sobie stół. To co kupiłem było o 5mm szersze niż blat, ale mieści się bez problemu. Polecam kupić szorstkie PEI, na gładkim PEI druki trzymają się ZA MOCNO i istnieje ryzyko uszkodzenia stołu przy ściąganiu, na teksturowanym jest git.
To co kupiłem od Creality jest o 100zł tańsze i jest w porządku. Ale to z linku powinno być OK.
Temperatury takie same jak na szkle, jak napisałem wyżej.
@Luk_1mex: możesz jeszcze zrobić heatcycle stołu (kiedyś opisywałem procedurę tu na tagu). U mnie wszystkie problemy z adhezją skończyły się po wymianie stołu na ten alu od fulament. Teraz pei i wyhebongo. Zostaje zrobiłem który czasem pojawia się i odchodzi, ale zamiast tracić czas na diagnozowanie tego gówna zacząłem rypać nadgodziny w robocie, zaraz bambulab wjeżdża na pełne a sandwinder na śmietnik, gdzie jego miejsce
Ja zrobiłem tak, wielokrotnie ustawiałem na czujnik zegarowy, na chwilę pomagało. Później wziąłem pierwszy lepszy model do kalibrowania stołu, ustawiłem na slicerze różne parametry z offset, ustawiłem prędkość w okolicach 15-20 mm/s i obserwowałem jak idzie smarowanie plastikiem. Wtedy regulowalem śrubami. Oczywiście stół nagrzany do temperatury roboczej. Ta metoda mi pomogła.