Wpis z mikrobloga

Mirki, czy faktycznie lepiej wziąć napęd z dwoma blatami z przodu niż z jednym 1x10 ze względu na lepsze dopasowanie przełożeń w trasie? Planuje spokojną jazdę, zero ścigania po lesie, ale mam trochę ograniczony budżet, bo szukam gravela tak do 4.5k. Póki co mysle nad modelem merida silex 200, jest trochę poza moim budżetem…

#gravel #rower
  • 7
@troche_inaczej: ja mam dwa gravele bo mnie stać xD ale powiem ci że ten jednoblatowy to spoko sprawa do takiej uniwersalnej jazdy trochę szosy trochę lasku zawsze znajdzie się przełożenie bez tego przerzucania na górny i doliny blat.Wszystko masz pod jedną klamką i to jest spoko.Przełożenie 42/11-42 biegów nie brakuje czy z przodu czy z tyłu.Żadnego ocierania regulowania tej przedniej przerzutki bo jej nie ma.
@troche_inaczej do charakterystyki gravela lepiej nadaje się 1x. Nie tylko wygoda wynikająca z obsługi jednej przerzutki, ale też efektywniejsza jazda w terenie charakteryzującym się częstymi zmianami prędkości (drogi lesne, podjazdy, zjazdy itp)
@haxx: ee kolego to musisz poćwiczyć.42 korba i kaseta 11/42 to ratio 1.0. i musiał bym być nieźle dowalony ciężarami by coś brakowało.To jest naprawdę lekkie przełożenie.Ale dawniej tak miałem że na wzniesieniach to tylko myślałem o boże żebym jakoś pod nie wyjechał nawet jeżeli pieszy by mnie miał minąć ale zębny wyjechać.Po latach się to zmieniło że teraz myślę tylko by ją jak najszybciej pokonać i nie zrzucać na samą