Wpis z mikrobloga

@Docent_Jan_Mula: to nie jest manipulacja. Konfederaci to faszyści i nie ma żadnego spłycenia. Po prostu ci faszyści dosłownie uczestniczą w życiu politycznym Polski, więc często słyszysz to słowo.
  • Odpowiedz
@blurred: fajna manipulacja xD np. co maja wspólnego teorie spiskowe z nacjonalizmem? Pkt. 13 to ładna definicja komunizmu i generalnie mentalności wschodniej Azji, a pkt. 14 dotyczy po prostu totalitaryzmu. Właściwie można dyskutować nad prawie każdym punktem.
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: zarówno PiS jak i konfederacja prowadzą politykę faszystowską. Nie znaczy to, że są to partie faszystowskie, bo nie są, jeszcze, ale mają niektóre cechy partii faszystowskich i nie ma tu mowy o żadnym spłacaniu zjawiska bo te partie mogą się w faszystowskie przekształcić, dlatego trzeba im patrzeć na ręce i nazywać rzeczy po imieniu
  • Odpowiedz
@blurred: Do lewicy również to pasuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Moim zdaniem żadna skrajna opcja polityczna nie powinna nigdy dojść do władzy.
  • Odpowiedz
np. co maja wspólnego teorie spiskowe z nacjonalizmem?


@Nedifie: Bardzo dużo. Ideologicznie faszyzm potrzebował zawsze wspólnego wroga. Teorie spiskowe mają to do siebie, że podsuwają tego wroga. "Ludzie z cienia", na ogół Żydzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
co maja wspólnego teorie spiskowe z nacjonalizmem

@Nedifie: weźmy przykład nazistowskich Niemiec. Niemcy stworzyli teorie spiskowe o mędrcach Syjonu, co miało racjonalizować ich absurdalny antysemityzm. Stworzyli też teorię spiskową o mitycznej historii Niemców, czym racjonalizowali sobie swój szowinizm. Doprowadziły do wojny i holokaustu, a wyrosły na bazie nacjonalizmu. Mam nadzieję, że pomogłem
  • Odpowiedz
Brak miejsca na rozwoj wiedzy (tradycjonalizm)


@blurred: Przestalem czytac, mocne debilizmy xD Cala wiedza z definicji jest tradycjonalistyczna, bo opiera sie na osiagnieciach poprzednikow i musisz ekstremalnie mocno zglebic juz okreslone zasady i odkrycia aby moc brnac dalej i ja rozwijac. To jest dokladna 1:1 definicja tradycjonalizmu.
  • Odpowiedz