Wpis z mikrobloga

Mam problem z shoperem. Mianowicie mam kilka działów w których #!$%@?ł się niepotrzebnie stary slider z banerami, przykładowo jest to podstrona "kontakt". Ktoś sie w którym miejscu mogę wywalić daną ścieżkę z kodu? Klikając zbadaj element widzę ten kod, mógłbym go łatwo usunąć i poprawić całą podstronę, ale nie mam pojęcia gdzie by móc edytować ten kod źródłowy. W załączniku pokazuje o jaki kod chodzi. Będę wdzięczny za pomoc. Udanego dnia mireczki! #pytanie #pytaniedoeksperta #shoper #sklepinternetowy #informatyka #programowanie #niewiemjaktootagowac
Wezwoguleicstont - Mam problem z shoperem. Mianowicie mam kilka działów w których #!$...

źródło: 6ebcceedff7b89cf85a2a5a118709f3200a3da4eba757171fddd6600c730b08d

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont: to zależy skąd ten slider jest. Jak pochodzi z kodu szablonu, to jak wejdziesz w "Wygląd > Obecny szablon graficzny > Edycja zaawansowana" to możesz wybrać plik do edycji. Jak się zalogujesz przez WebDAV to możesz też pobrać cały motyw, to wtedy trochę łatwiej go przeszukać pod kątem występowania tego kodu, który chcesz zmienić.
Ewentualnie w modułach, w tym samym menu (tylko zamiast "Edycja zaawansowana" to "Moduły"). Tam możesz mieć
  • Odpowiedz
to zależy skąd ten slider jest. Jak pochodzi z kodu szablonu, to jak wejdziesz w "Wygląd > Obecny szablon graficzny > Edycja zaawansowana" to możesz wybrać plik do edycji.


@Krylan: Problem w tym, że tak tak myślałem i za cholerę nie wiem gdzie może być ten kod. Tutaj jest cała masa plików do edycji

Jak się zalogujesz przez WebDAV to możesz też pobrać cały motyw, to wtedy trochę łatwiej go przeszukać
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont: Ten na stronie głównej to pewnie jakiś inny slider (w zakładce "Moduły" masz dostępnych kilka grup podstron), więc raczej bym celował, że to może być w którymś z plików motywu. Tych plików jest dużo, dlatego lepiej pobrać sobie cały motyw przez WebDAV (tak, przez program Cyberduck) a potem przeszukać sobie cały katalog lokalnie (np. przez VisualStudio Code). Generalnie to te pliki są pogrupowane, bo odpowiadają za różne części motywu (podstrona
  • Odpowiedz