Wpis z mikrobloga

Mamy 2023 rok, a ludzie nadal kupują używane samochody "na niemca" czyli podpisują w Polsce umowę, podsuniętą przez cwaniaczka-handlarzynę, z fikcyjnym niemcem (lub takim, który gdzieś tam w papierach widnieje jako ostatni właściciel).

Znam typa co wtopił przez to ponad 40k. Gość z gatunku tych, co nawet internetu w domu nie ma bo nie potrzebuje (a jego dzieci korzystają z internetu na telefonie...), a każdą rzecz w sklepie przejrzy 10 razy bo za droga.

Samochód kupił niedawno właśnie tą metodą na niemca i po kilku dniach okazało się, że auto to złom i nawet nie nadaje się do naprawy (silnik, skrzynia).Uwierzycie, że gość nawet nie zrobił jazdy próbnej? Handlarzyna podstawił mu auto pod dom i jeszcze kawy się napił u kupujących bo "taki miły był". Miły, a przez telefon później im mówił, że mają spie%dalać bo to oni sfałszowali umowę a nie on - i to jest prawda, jedyną osobą, którą można tutaj oskarżyć jest ten jełop, znajomy, co podpisał lewą umowę.

Faktury na wcześniejsze naprawy auta też lewe, chyba, że co miesiąc zmieniał się właściciel bo dane inne. Oczywiście nie wzbudziło to podejrzeń znajomego (większe podejrzenia wzbudzają w nim bambosze dla córki za 19,99 w CCC).
Widziałem ten samochód... od razu widać, że truchło od turka z placu. Mityczne 200k przebiegu, powycierana kierownica, wszystko ufyflane mimo grubej warstwy plaka... Opony łyse, jedna popękana od boku. Auto całe we wgniotkach - jak nic stało to w kącie turecko-niemieckiego szrota i czekało na debila z Polski.

Później się okazało, że ten handlarzyna to z polecenia jest. Ktoś tam w rodzinie go polecał. Nikomu ufać nie można. Sam nie ukrywam, że trochę mnie ta historia poruszyła i jestem zły na handlarzynę, ale ostatecznie to mój znajomy mógł nie podpisywać tej umowy. Typ ma prawie 40 lat, chyba w tym wieku ludzie już nie dostają fiku-miku na punkcie igiełki od szemranego typa?

I żeby nie było, że teraz na znajomego naskakuje, to handlarza bym za te śmierdzące jajka powiesił, sprzedać takie padło facetowi z czwórką dzieci... tacy niestety mają w Polsce dobrze, gość zarobił, a nawet nigdzie nie widnieje jako strona transakcji. Doskonale wiedział, że sprzedaje uszkodzony samochód. Piękna sprawa, to już pośrednicy nieruchomości mają więcej godności.

#samochody #motoryzacja #zakupy #gorzkiezale #mirekhandlarz
  • 4
@CalibraTeam: komukolwiek sprzedać takiego trupa to kurstwo. No ale znajomy Twój też niezbyt kumaty, ja jak miałem 22-23 lata i się mega najarałem na auto to jak chłop powiedział że umowa na niemca to odpuściłem. Póki ludzie tak kupują to tak się będzie działo a jednak nie każdy samochód to trup, ba większość samochodów to zwykłe auta i jak kupisz to będziesz jeździł nie można popadać w skrajność. Szkoda znajomego ale
Póki ludzie tak kupują to tak się będzie działo a jednak nie każdy samochód to trup, ba większość samochodów to zwykłe auta i jak kupisz to będziesz jeździł nie można popadać w skrajność.


@bArrek: tu nie chodzi o popadanie w skrajność, ale podpisując taką umowę bierzesz udział w fałszowaniu dokumentów - a to jest już gruba sprawa. Jestem zdania, że jak ktoś jest pewny tego co sprzedaje to sporządza normalną umowę.
@CalibraTeam: w tym konkretnym przypadku to była całkowita głupota. Ja odpuściłem jak miałem mieć spisaną umowę na niemca ale głównie z powodu jakichś wad prawnych czy coś żeby się nie obudzić z ręką w nocniku nie robiłbym z tego jakiegoś wielkiego przestępstwa aczkolwiek kupujący w takiej sytuacji jest debilem chroniącym interes handlarza ponad swój xD częstą praktyką jest też zaniżanie cen na umowach - wtedy masz decyzje czy kupujesz kilka tysięcy
Mamy 2023 rok, a ludzie nadal kupują używane samochody "na niemca" czyli podpisują w Polsce umowę, podsuniętą przez cwaniaczka-handlarzynę, z fikcyjnym niemcem (lub takim, który gdzieś tam w papierach widnieje jako ostatni właściciel).


@CalibraTeam: Tylko, że widzisz. Tutaj problem jest dużo bardziej złożony i głębszy jak mogłoby się wydawać przeciętnemu Kowalskiemu przysłowiowo, bo wiele z tych umów jest podpisywanych '' na Niemca'' z inicjatywy miejsc które sprzedają samochody te nasze cwaniaczki