Wpis z mikrobloga

Mówisz, że byłby wtedy tylko jeden szpital w całym kraju czy co?


@true-true: Mówię, że w całym kraju wszystkie szpitale byłyby własnością jednej/kilku dogadanych osób i dyktowaliby sobie ceny jak im się podoba, a ty co najwyżej byś mógł klęknąć i im obciągnąć.
@true-true: Oczywiście że nie. Monopole mają to do siebie, że aktywnie bronią swojej pozycji na rynku, a szpital to nie buda z frytkami, do jego prawidłowego działania potrzebujesz chociażby specjalistów, przy zatrudnianiu których monopol ma przewagę, potrzebujesz też leków, uwaga - monopol tutaj też ma przewagę, potrzebujesz sprzętu, znów monopol ma przewagę.

Ale idźmy dalej, twoja parówkowa wizja się spełnia, masz tylko prywatne ubezpieczenia zdrowotne i tutaj monopol ma już obrzydliwą
@true-true: A skądże, monopole nie istnieją, a trzej dostawcy internetu w Ameryce to tak naprawdę potężna konkurencja i konsument może sobie przebierać w ofertach.

Nie chce mi się tego ciągnąć, można to podsumować tak, że masz opcję wyjechać do cudownych Indii gdzie nie ma regulacji a mimo to wolisz siedzieć w kraju gdzie te regulacje istnieją, ciekawe dlaczego.
@Mandarex: Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda rynek dostawców internetu w Ameryce. Internet to media, jak prąd, gaz, woda, telefon. Do tego potrzeba infrastruktury, a do otwarcia kliniki czy szpitala nie trzeba, więc nie da się porównać tych branż.

Ja się mam ruszyć, bo jakiś kacyk wprowadził sobie zasady zarabiania z kolegami? A niby dlaczego? Ja byłem w Polsce przed ich regulacjami, Polska to moja ojczyzna i nikt mi nie będzie