Wpis z mikrobloga

Ukraina wybrała tę flagę. Jest to wybór antypolski, dlaczego więc teraz proszą Polaków o pomoc? Oni dokonali swojego wyboru, nie winie ich za to ale za wyborami idą ich konsekwencje. Proszę nie mówcie mi, że UPA jest tam inaczej przedstawiana. Jeżeli to ma jakieś znaczenie to jutro idę zakładać stowarzyszenie, z flagą nazistowskich Niemiec, ale będą głosił pod nią legalne, prawicowe ideały, ciekawe co wtedy powiecie.

Ktoś musi ponieść konsekwencje ukraińskiego wyboru i nie rozumiem dlaczego ma to być Polska. Podjeli taką decyzje - super, chcą się wyzwolić - super, ale to nie jest nasza sprawa.

Według Was Polska ma znowu (ciągle) przepraszać.

Jeżeli czegoś nie zrozumiałem, proszę wytłumaczcie mi dlaczego tak nie jest.


#ukraina
Z.....4 - Ukraina wybrała tę flagę. Jest to wybór antypolski, dlaczego więc teraz pro...

źródło: comment_9dbXUifg3I7SVDPkoitunn5FCEFgZCqn.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: @aranha6x3: Ta flaga oznacza przelaną krew miszkańców Ukrainy (czerwień) oraz żyzność i bogactwa mineralne tych terenów i smutną historię kraju (czarny). Po za tym czerwony i czarny są uważane za barwy rewolucyjności i buntu społeczeństwa, barwy anarchistyczne oraz socjalne (przede wszystkim wezwanie rządu do działań i zmian wobec zwykłych ludzi oraz ograaniczenia samowoli ludzi bogatych wobec spraw karnych i kontroli)
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: symbolika bandero-upowska nie znaczy dla nich "bij polaka" tylko "niepodległość"

gdyby Polacy mieli bohaterów narodowych którzy byli krwawymi mordercami to nie miałbyś zapewne problemów z przyjmowaniem ich symboliki
  • Odpowiedz
@Barglenawdlezouss: jasne, że tak ale skoro zdają sobie sprawę co to dla nas znaczy, mogli inaczej to rozwiązać. Zobacz średnio zgadzamy się z polityką Korei Północnej, ale ambasadę mamy. Dlaczego? Bo tego wymaga polityka, ochrona obywateli, myślenie przyszłościowe, przewidywanie. Jeżeli potrzebujesz od kogoś pomocy to nie afiszujesz się sprawami, które go obrażają. Jestem przekonany, że to nie jest jedyny moment w historii Ukrainy, który ich łączy.

Polacy mieli bohaterów narodowych którzy
  • Odpowiedz
@dumnie: jasne, to jest to co napisałem wyżej. To był ich wybór. Ale niech nie przychodzą do Polaków po pomoc. W mojej opinii Radek tam nie powinien jechać i żadna pomoc z budżetu państwa nie powinna być udzielana. Prywatne zbiórki, jasne, ale nic państwowego.

Problemem jest to, że Polska (rząd) chce im pomagać i to uważam za naganne, dlatego że polski rząd stawia wyżej historię Ukrainy nad historią Polski.
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Możemy ubolewać nad wyborem Ukraińców, ale do licha przestańcie gadać tak jakby miłośnicy Bandery stanowili tam większość. Przejrzyj materiały wideo i zdjęcia, takich flag prawie tam nie ma. Na tym filmie też widzisz banderowców? Przecież to zwykli ludzie o najróżniejszych poglądach - to co ich łączy, to sprzeciw wobec władzy, która niszczy kraj i czyni go coraz bardziej podległym Rosji. A to ostatnie łączy ich również z nami, bo niepodległa
haldir - @Zbysio1234: Możemy ubolewać nad wyborem Ukraińców, ale do licha przestańcie...
  • Odpowiedz
@haldir: zgodzę się z Tobą. Tak można by było się bronić jeżeli ta flaga nie byłaby uznana oficjalnie w jednym z okręgów. To jest oficjalna flaga, oficjalne stanowisko. Kiedy kraj wypowiada innemu wojne, zawsze są ludzie temu przeciwni, ale to nie zmienia faktu że Ci ludzie jako obywatele tego kraju są w stanie wojny z innym i będą przykładowo wcieleni do armii, choć tego nie chcą.

Ja zacząłem być przeciwko wspieraniu
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Ale zauważ, że Radek jedzie tam na prośbę Cathrine Ashton, nie Tuska. Wcześniej zresztą sam mówił, że kasy nie należy w to inwestować.

Poza tym kierowanie się historią w polityce to nie jest dobry pomysł. Byłem kilka miesięcy temu na wykładzie Vaclava Klausa i on powiedział całkiem mądre słowa:

powinniśmy przestać grać w polityce historyczną kartą. To wyjątkowo niebezpiecznie. To tak jakby próbować kierować samochodem, patrząc jedynie w lusterko wsteczne.
dumnie - @Zbysio1234: Ale zauważ, że Radek jedzie tam na prośbę Cathrine Ashton, nie ...

źródło: comment_G7ijTkRylS7smUaN9LJnxA6VzcwVfvUW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dumnie: Radek z tego co wiem jest POLSKIM Ministrem Spraw Zagranicznych, nie odpowiada przed Ashton, a Polakami. On nie jedzie tam jako Radek, tylko jako minister.

Poza tym kierowanie się historią w polityce to nie jest dobry pomysł


Masz racje, dlaczego więc Ukraina wybrała tą "historyczną" flagę? Oni pokierowali się historią, w sprawach politycznych i oni powinni ponieść tego konsekwencje.
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Jedzie jako jeden z ministrów zagranicznych Unii Europejskiej, zasiadający w Radzie Unii Europejskiej, dodatkowo najlepiej zaznajomiony i zainteresowanych tematem z racji geopolitycznych. On ma tam przedstawiać zdanie UE, które tak się składa jest jest zbieżne ze zdaniem RP.

A flagę mieli sobie nową narysować? Mają już taką która w ich tradycji wiąże się z walką o niepodległość, którą ludzie rozpoznają, to ją wykorzystali. Tu chodzi o symbol względem wchodu Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Wychowywałem się w Bieszczadach. Mam znajomych, którzy są rodowitymi Ukraińcami. Ba! Nawet rodzinie mam osoby, których korzenie leżą u naszych sąsiadów. To co działo się bezpośrednio między Polakami, a Ukraińcami nie jest takie czarno-białe jakie się wydaje. Nie bronię ani jednych, ani drugich. Moja przyspawana ciotka została powieszona przy domu za to, że dała trochę masła nie tym dzieciom co trzeba. Ale tu jedni mordowali drugich i odwrotnie. W przekazach
  • Odpowiedz