Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #mieszkanie #dzieci
Obudziłem się z gorzkimi myślami. Jesteśmy z partnerką przed 30, oboje zarabiamy normalnie jak na warunki Krakowa - razem 12.5k netto. Chciałbym mieć dzieci, ale z obecnymi cenami mieszkań mam wrażenie że nigdy nie będzie mnie na nie stać. Nie chcę się cisnąć z dzieckiem na 30m2 ale marzy mi się takie 55m2 - aby dziecko miało własny pokój, to czego ja nie miałem... Wydaje mi się to wszystko poza zasięgiem...
  • 134
Druga sprawa, hajsu powinno wam starczyć i powinno jeszcze zostawać. Głupie narzekanie. Tak na prawdę nie chcesz mieć dzieći.


@Ulfric_Stormcloak: Lokal - niezależnie czy najem czy kredyt to lekko 3-4k meisięcznie.
Media - pewnie 4-5 stów pęka
Jedzenie - lekko stów na dwie osoby dziennie, 3k poszło.

Do tego op pewnie #!$%@? na jakimś cywilnoprawnym gównie lub ma UoP gdzie kawał płacy to premie regulaminowe, czyli w istocie #!$%@? której za
@pogromca_krasnali: niech wyda 7k na mieszkania, media i żarcie
Wciąż zostaję kilka tysięcy.

Załóżmy że to dwójka normalnych ludzi, skoro mają łącznie 12k netto dochodu.

Patologii gdzie chłop pracuje dorywczo, a baba w jakiejś żabce takie rzeczy nie przeszkadzają i mają po kilka bombelkow xd
@WesolyLudwiczek: no tak, kupujący to właściciel firmy, fundusz inwestycyjny, dyrektor banku, koleś z majątkiem po rodzinie lub programista remote work. Ich możliwości są duże. Reszta na razie wegetuje i ma mieszkania w spadku/kupione 10-15 lat temu. Ktoś liczył że 10k zarobków na rękę to w ogóle minimum na dwupokojowe mieszkanie. Kierowca autobusu MPK na pewno tyle nie zarabia

Rozwarstwienie wystrzeliło, ja obserwuje co się dzieje od 6 lat i to wygląda
Nie chcę się cisnąć z dzieckiem na 30m2 ale marzy mi się takie 55m2 - aby dziecko miało własny pokój, to czego ja nie miałem... Wydaje mi się to wszystko poza zasięgiem...


@Aetemi: Kupujesz małe na które cię stać. Poprawiasz swoją sytuację finansową i zamieniasz na większe.

Kilka zasad:
1) korzystasz z BK2 który jest darmową kasą
2) oszczędzasz ile możesz - brak drogich wyjazdów wakacyjnych, najtańsze auto (albo w ogóle
wiem że IT mocno zawyża badania ale średnia płaca w Krakowie przebiła 10k brutto, patrząc na ceny wynajmu naprawdę zastanawiam się jak radzą sobie ludzie pracujący np w biedronce.


@Aetemi: przecież z powiatowego do Krakowa nikt nie przyjeżdża po to, żeby pracować w Biedronce. Raczej taką robotę ogarnia sobie w promieniu 20 km od swojej wioski i nie płaci za wynajem.

Ci, którzy pracują w Biedronce w takim Krakowie to najczęściej
w temacie dzieci i tego wpisu powiem tak - złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Póki mieszkasz gdziekolwiek gdzie zimą nie jest zimno i nie ma grzyba na każdej ścianie, to miejscówa to najmniejszy problem.przy dzieciach
. Chciałbym mieć dzieci, ale z obecnymi cenami mieszkań mam wrażenie że nigdy nie będzie mnie na nie stać. Nie chcę się cisnąć z dzieckiem na 30m2 ale marzy mi się takie 55m2 - aby dziecko miało własny pokój, to czego ja nie miałem... Wydaje mi się to wszystko poza zasięgiem...


@Aetemi:

za duzo myslisz, za malo robisz.

a mieszkania z roku na rok raczej tylko drozeja. O ironio, biorac kredyt
XDDDDD Dom i działka pod Krakowem za 800k-900k? Może w 2020, gdzie ceny były 40% niższe.


@reznerek: Ty, ale to mieszkanie trzeba jeszcze wykończyć, więc spokojnie przebijesz 1 mln zł, a za tyle można kupić bez problemu dom z rynku wtórnego i to nie typu kostka Gierka, tylko max 10- letnie z ładnym ogrodem.