Wpis z mikrobloga

@baltek:
+ jak blok bez windy to najmniej #!$%@? po schodach
- zimą może być chłodno
+ latem nie powinno być gorąco
- może być słychać klatkę, w końcu każdy musi przejść koło Ciebie żeby wejść do siebie
  • Odpowiedz
@baltek: +nie trzeba nosic wszystkiego po schodach (zakupy,meble,remonty)
+nikt z dołu Ci nie będzie marudził że za głośno chodzisz

-z ulicy spoglądają w okna
-akurat jestem na parterze i przy wspólnych pionach czasami mi wyssa wodę w syfonu i śmierdzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) (tak, wiem, można zmienić syfon)
  • Odpowiedz
@baltek: ze znanych mi minusów to to że złodziej ma łatwiej przez balkon bo łatwiej jak przez drzwi wejściowe. Patologia kiepująca na Twój trawnik. Plusy to brak ganiania po schodach. Szansa ze jak jest winda to nie wliczą Ci jej w czynsz a jak wliczą to oprotestujesz w zasadzie powinno być skutecznie bo to logiczne.
  • Odpowiedz
@baltek: istotne minusy parteru:
-sasiad może Cię zalać
-jak się zapcha spust od ścieków to w kiblu możesz spotkać gówno sąsiada
-slychac kroki sąsiadów i wszystko co im spadnie na podłogę
-jak okna są dostatecznie nisko to każdy się w nie gapi

Istotne minusy ostatniego pietra:
-ewakuacja w razie pożaru
-problematyczne wnoszenie gabarytów
-w lato bez klimy jest ciężko
  • Odpowiedz
@baltek: Ja kiedyś na wakacje wynajęłam mieszkanie na parterze (przez przypadek) i uważam, że ogromnym minusem jest brak prywatności...

Ludzie chodzą pod tymi oknami i to jest okropne, bo nawet jeśli to jest tylko raz na jakiś czas to bardzo krępujące jest wtedy chodzić w majtkach ze świadomością że w każdej chwili jakiś przechodzień może Cię podglądać.

Jakimś remedium na to jest ogrodzenie się wysokim płotem, ale wtedy w mieszkaniu będzie
  • Odpowiedz
@baltek: nikt jeszcze nie wspomniał, że robactwa więcej na parterze. Będziesz walczył z pająkami, a i moskitiera się przyda. Jak masz ogródek to trawę trzeba kosić, a kosiarkę gdzieś trzymać. Plusów za bardzo nie znam, jak szukałem mieszkania to parter specjalnie był odfiltrowany.
  • Odpowiedz