Wpis z mikrobloga

Najlepiej to dojechać sobie zbiorkomem, rowerem miejskim albo inną formą transportu publicznego i nie korkować centrum jak zwykle, gdy ma miejsce jakiś event. A jak nie jesteś stąd to zostaw auto na jakimś dużym, ogólnodostępnym parkingu, typu ten pod Agatą na Węglinie albo pod Felicity i dalej patrz punkt 1.
No, chyba, że samochodoza weszła za mocno, to po prostu wjedź sobie śmiało bezpośrednio na starówkę, odpal awaryjki, bo przecież musisz mieć
  • 0
Awaryjki, o tym nie pomyślałem ( ͡º ͜ʖ͡º) A serio, to zamierzam turystycznie wpaść spoza Lublina, więc opcja pod domem nie za bardzo mi odpowiada.
No, chyba, że samochodoza weszła za mocno, to po prostu wjedź sobie śmiało bezpośrednio na starówkę, odpal awaryjki, bo przecież musisz mieć gdzie zaparkować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NuovoGioco: ale jad się ulał, lol

@michauuu najlepiej centra handlowe poza centrum miasta + Bolt/autobus na miejsce. Blisko będzie np. spod Ikei. Mozesz też próbować parkingu przy Vivo, jeżeli niestraszne Ci zapłacenie za parę godzin, a stamtąd piechotką możesz
@michauuu: Zatem jak wspomniałem, są parkingi przy niektórych obiektach handlowych całkowicie darmowe i można tam zaparkować na dłuższą chwilę bez przypału - najbliżej wydaje mi się być Felicity. Z płatnych wspomniane wyżej Vivo, które jest rzut beretem od starówki, możesz też kombinować z parkingiem pod Areną, od niedawna płatnym, jakieś 2,5km od starówki.
  • 0
Dzięki za wskazówki @NuovoGioco! No właśnie myślałem myślałem o tym, żeby nie pchać na parking pod zamkiem, ale stanąć gdzieś dalej gdzie jeszcze można spokojnie dojść. Na pewno lokalni znają takie miejsca.
@michauuu: Wybacz złośliwości, ale to co się dzieje w tym mieście jeżeli chodzi o szeroko pojęty ruch uliczny, gdy mają miejsce jakieś eventy to przechodzi ludzkie pojęcie.
Podsumowując, ja bym wybrał albo parking bezpłatny pod Felicity/Ikeą i dojechał Uberem, albo płatny pod Areną Lublin i poszedł spacerkiem. Szybkim krokiem to będzie ze 25 minut. Cenowo i czasowo wyjdzie pewnie podobnie a tam zawsze miejsce się znajdzie, no i nie trzeba się
@michauuu: @NuovoGioco to ja uważam, że lepsze będzie miasteczko akademickie UMCS - np. na ul. Langiewicza. Tam nie ma już stefy płatnego parkowania a spacer na stare miasto zajmie Ci chwilę. Jeszcze bliżej są miejsca parkingowe przy bibliotece głównej UMCS - ul. Radziszewskiego pomiędzy Sowińskiego a Akademicką nie jest w strefie.
Zresztą ja gadam o strefie płatnego parkowania a przecież w weekend jest za darmo. I tak polecam te miejsca bo
@BarkaMleczna: @NuovoGioco To pod VIVO już płatny parking? O.o Z miesiąc temu byłam i był za darmo.
A co do parkowania pod jakimiś Agatami czy Ikeami i dojazd komunikacją miejską to według mnie słaby pomysł, aktualnie w lecie rozkład MPK jest strasznie okrojony, spod Ikei to nie wiem czy w ogóle coś jeździ xd, a już nie mówiąc o powrocie, gdzie nie ma już MPK po 23.