Wpis z mikrobloga

@yannikto kuchnia brytyjska to nie jest kuchnia robiona przez Anglików tylko kuchnia która jest tradycyjna dla Wielkiej Brytanii. karp po żydowsku jest tradycyjnym kuchniem dani polskiej a nie żydowskiej mimo że robiony początkowo przez żydów i ma korzenie żydowskie. i tak samo tikka masala. to danie brytyjskie i woeno tym każdy kto choć trochę interesuje się gastronomia poza januszami którzy biorą wszystko na chłopski rozum bo brzmi indyjsko i smakuje indyjsko to
@Knagulec: jak pierwszy raz byłem w UK, wsiadłem pierwszego dnia do autobusu podmiejskiego koło oxfordu,.rozejrzałem się i wszyscy mężczyźni po 40 mieli tak obwisłe policzki :-)
@karmazynQwerty: e tam #!$%@?. Ich kuchnia uderza w te same tematy co polska. Powtarzalne potrawy z prostych składników. U nas co niedziela schabowy, ziemniaki i rosół a u nich sunday roast. My mamy pierogi a oni swoje meat pies. Masz mielonego a oni sheapards pie. Zadna z tych kuchni nie jest lepsza od drugiej, a tym bardziej nie są wykwintne.
Różnica jest taka, że w UK w największym #!$%@?, czy wiose
@arkan997: faktycznie to prawda, Brytyjczycy powinni zająć się muzyką bo w tym są najlepsi. Niestety ich jedzenie jest paskudne i kiepskiej jakości. Proponuję spróbować ich kiełbas i parówek, są tak ohydne, że nawet pies by ich nie zjadł. Wiadomo, że nie każdy lubi to samo, ale jakość produktów da się wyczuć i tutaj akurat Polska jest top w skali światowej. Sporo mieszkałem za granicą i dużo podróżowałem, mam grono przyjaciół, znajomych
@karmazynQwerty

@arkan997: co jak co, ale ciężko o gorszą kuchnie niż w uk. Tam wszystko jest złe :D. Ale i tak przyjdą zaraz fajnop0laki, którzy ci dadzą 100 powodów, dla których nie masz racji i kuchnia brytolska jest lepsza od polskiej :D


Z brytyjskiej kuchni jadalne jest piwo xD
o beef wellington, sheppards pie, Cullen skink, Balti to pewnie nie słyszałeś Januszu XD


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: No faktycznie same rarytasy robione na jedno kopyto, ale uga buga, Janusze śmieli skrytykować jałowe żarcie, które w dodatku jest rozgotowane, żeby przeciętny bezzębny Anglik, choć mimo wszystko mniej angielski od ciebie potężny znawco angielskiej kuchni, mógł je w ogóle przeżuć.

Ale dzięki, zrobiłeś smaka na te pyszności, a jadłem je ledwie kilka dni temu. <3