Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis @nilfheimsan jak to na Maderze ceny w piekarniach czy kawiarniach są tańsze niż w Polsce

Nie trzeba tak daleko jechać xD Na zdjęciu paragon z Austrii, łącznie po przeliczeniu około 55 ziko za 2 kawałki ciasta i apfelstrudel.
Ostatnio zapłaciłem 50 złotych za dwa kawałki ciasta w Warszawie xD I wcale nie w fancy kawiarni w samym centrum, wręcz przeciwnie

Przypominam, że Austriacy zarabiają średnio 3x więcej niż Polacy. Polacy nie chcą sobie uświadomić, że są rypani w kakao i tylko udają, że jest dobrze, a jak ktos na ceny narzeka to po prostu jest hehe BIEDAKIEM

W Polsce to adekwatne cenowo co najwyżej jest w barach mlecznych (które są w dodatku dotowane przez rząd xD) albo w sejmowej stołówce

#polska #ceny #bekazpisu #ekonomia #zarobki
niochland - W gorących jest wpis @nilfheimsan jak to na Maderze ceny w piekarniach cz...

źródło: 20230726_113812

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@niochland: Wykop to ciekawe miejsce, gdzie broni się przedsiębiorców narzucających marże 2137%, a z drugiej strony mówi się o tym jak Polacy są łupieni nad morzem/ w górach
  • Odpowiedz
Przypominam, że Austriacy zarabiają średnio 3x więcej niż Polacy. Polacy nie chcą sobie uświadomić, że są rypani w kakao i tylko udają, że jest dobrze, a jak ktos na ceny narzeka to po prostu jest hehe BIEDAKIEM


@niochland: ale to superdrogie ciastko w Polsce to sprzedaje polak więc i nie jest rypany w kakao tylko se zarabia hajs ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@stan-tookie-1 a co gastronomia to wieloletnią firma z tradycjami? xD mogę potwierdzić to samo z de że jest tanio. A i owszem gówno bary szybko upadają a inne trzymają się latami
  • Odpowiedz
@niochland:najgorsze jest to, że często widzi się produkty tańsze w Austrii niż w Polsce, np: pieczarki 0,99e, Aperol 10e, pieczywko hight protein 250g - 1,1e ( to samo w Kauflandzie 6,5zł xD)
  • Odpowiedz
@niochland a kto gadał ze mało tarcz dla gastro a oni sprzedawali na wynos i to więcej niż zawsze bo ludzie siedzieli w domach i zamawialiśmy żarcie. Gastro miałoby 30 lat super koniunktura tak jak domy weselne. Teraz jadą wszystkich w....
  • Odpowiedz
@niochland gdzie wy na te wakacje zagraniczne jeździcie i gdzie jecie ? Od kilku lat w Austrii piwo w knajpie/na stoku kosztuje 5-6.5E, pizza jakieś 10-15, danie w miarę klasyczne tez ok 12-15E a apfelstrudel jakieś 5.5-7E.
  • Odpowiedz
@niochland: Ostatnio w górach stołowych przy wejściu na Szczeliniec Wielki widziałem gałkę lodów do kupienia za 7zł. Trzy miesiące wstecz, przy najpopularniejszym weneckim moście Rialto, jadłem dwie gałki kupione za 3 euro.
Widzę to w większości krajów Europy, że jest po prostu DUŻO przystępniej dla lokalsów jeść tam na co dzień w restauracjach. Czasami również jest taniej niż w polskich mało turystycznych miejscowościach. Inna jest też oczywiście kultura stołowania się, której
  • Odpowiedz
@niochland: kraj kontrastów, w biednych chinach po wojnie światowej a nawet jeszcze w cesarstwie w takim szanghaju żyło się na poziomie zachodnim, ceny #!$%@?, natomiast na prowincji pracowali za miskę ryżu. Ale generalna tendencja jest do tego że poziom się zaczyna powoli wyrównywać, tak myślę przynajmniej.
  • Odpowiedz
@niochland: Warszawa odleciała z cenami również dlatego , że zarabia się sporo więcej w porównaniu do pozostałej części kraju... zarabiając 10k w wawie można "żyć skromnie " 3k wynajem, 1k garaz , żarcie 3 k , wyjścia i opłaty i kasa się rozpływa
  • Odpowiedz
@Adrian090298: Żarcie 3K? Garaż 1K? Wynajem 3K?

Naprawdę skromne życie, żarcie codziennie w restauracjach po przynajmniej 2 posiłki i na dodatek mieszkanie dwa pokoje albo kawalerka w dobrym standardzie, ale nie w centrum.

Jeśli ktoś zarabia 10K i tak je wydaje, to zostaje tylko współczuć
  • Odpowiedz