Wpis z mikrobloga

@asdfqwerty123: >Opera GX
No to masz za swoje. Gównoprzeglądarka od Chińczyków (bo Opera ni #!$%@? nie jest norweska) która na platformie dawnej znanej jako Twitter reklamuje się tak jakby naprawdę była przeznaczona dla ludzi z dodatkowym chromosomem.

Nie bądź #!$%@? i instaluj normalną przeglądarkę dla białych ludzi jak Vivaldi czy Brave. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vulcanitu: @supra107 chłopaki nie żeby coś ale osobiście uważam że ta przeglądarka jest najlepsza xD możliwość ograniczenia ramu, szybki dostęp do messengera/twittera przez wygodny widget, wygodne skróty klawiszowe, wbudowany darmowy vpn, zużywa mniej zasobów niż taki chrome, i można by tak wymieniać ale po co korzystajcie sobie z czego chcecie operka deklasuje wszystkie inne opcje
  • Odpowiedz
możliwość ograniczenia ramu


@asdfqwerty123: Jeżeli zużycie zasobów przez przeglądarkę zauważalnie wpływa na twoją wydajność w grach to powinieneś szukać nowego kompa a nie nowej przeglądarki

szybki dostęp do messengera/twittera przez wygodny widget


W Vivaldi możesz dać dowolną stronę na boczny panel.

wbudowany darmowy vpn


Po pierwsze, to co Opera oferuje to nie prawadziwy VPN a proxy, i jeżeli używasz z tego czegoś na co dzień myśląc że dzięki temu zyskujesz prywatność
  • Odpowiedz
@supra107: nie korzystałem nigdy z vivaldiego i średnio mi sie chce przestawiać na gorszą alternatywe, a z wydajnością komputera nie mam problemu, uważam po prostu że jeśli mam używać mniej wygodnej przeglądarki która #!$%@? ram, lub wygodniejszej alternatywy która nie #!$%@? ramu to wybieram drugą opcje. przy okazji po moich szybkich oględzinach wychodzi że vivaldi ma na oko 20 razy mniej użytkowników - nie bez powodu
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Popularniejsze =/= lepsze. To tak jakby powiedzieć że Biedronka to najlepszy dyskont w Polsce bo ma największy budżet reklamowy i ma najwięcej klientów. Ma się to nijak do brudnej, zawalonej paletami rzeczywistości, ale na Twoją logikę to byłoby właśnie tak.

Powiem tak: fiksacja na punkcie RAMu w obecnych czasach to bezsens. Ja mając 16GB RAMu maksuję go przy zabawie z AI, a w normalnym użytkowaniu mogę mieć odpalone Vivaldi i
  • Odpowiedz
@supra107: bo google chrom nie ma widgetów, customizowalnego overlayu, modyfikowalnej kolorystyki, customizowalnych i wygodnych wiadomosci ze świata, wbudowanego odtwarzacza muzyki, skrótów klawiszowych do których sie przyzwyczaiłem, wymuszania trybu ciemnego na wszystkich stronach, ani wielu innych przydatnych opcji które ma opera. gdyby chrome je miał pewnie bym z niego korzystał
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Jedyne z tego co wymieniłeś czego nie ma lub nie może mieć Vivaldi to wbudowany odtwarzacz muzyki, jeżeli mowa o plikach lokalnych, a tak to Vivaldi ma modyfikowalną kolorystykę, wygodne wiadomości ze świata poprzez kanały RSS, skróty klawiszowe które można dostosowywać do woli, i wiele innych przydatnych funkcji jak choćby gesty myszy, dzielenie widoku stron, zaawansowane grupowanie kart, przestrzenie robocze i wiele więcej.

Wiedziałbyś to gdybyś zainstalował darmową przeglądarkę którą
  • Odpowiedz
@supra107: w systemie mam 16gb ram i tyle mi starcza a o tej przeglądarce usłyszałem od ciebie po raz pierwszy w życiu. moze kiedyś ją sprawdze, ale szanse na to są niskie, bo nie widze takiego sensu skoro nie ma mi do zaoferowania niczego, czego nie ma opera. jak vivaldi stanie się realną konkurencją dla opery to przemyśle zmiane przeglądarki. na ten moment jest to bezcelowe
  • Odpowiedz
@supra107: a przyzwyczajenie to wystarczający argument żeby nie zmianiać przeglądarki. Skoro moja ma wszystko to, co ma twoja a na dodatek korzysta z niej więcej użytkowników to po xD jak Norwegowie sie wysilą i wymyślą funkcje dla której będzie sie opłacało przenieść to to zrobie. na ten moment w operze jest wszystko czego potrzebuje
  • Odpowiedz
jak vivaldi stanie się realną konkurencją dla opery


@asdfqwerty123: Vivaldi to jest Opera. Vivaldi zostało założone przez tego samego człowieka który współzałożył Operę, i Opera po porzuceniu silnika Presto stała się klonem Chrome'a. Tymczasem Vivaldi to duchowy następca starej dobrej Opery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.