Wpis z mikrobloga

Mirki, jak rozliczacie się z rodziną jeśli świadczycie im jakieś usługi?
Moja #rozowypasek ma salon kosmetyczny, od samego początku przychodzi do niej jej siostra na full pakiet (około 300ziko i do tego systematycznie bo co 2.5 tygodnia), ona zawsze narzeka że nie mają siana i tak dalej, a co rusz widzimy że jedzą śniadania na mieście, remonty jakieś itp. No i jak łatwo ogarnąć moja rozmyśla czy nie brać chociaż połowy kasy za usługę, koszty rosną, materiały kosztują a w tym czasie co ją robi mogłaby zarobić, tym bardziej że jej siostra nigdy nie wyszła z własną inicjatywą żeby zapłacić choć raz, kminimy nad tym aby nie popsuć relacji w rodzinie, że niby moja zachłanna na siano jest, ale denerwuje nas jednak roszczeniowość ze strony jej siostry :/ Jak to ugryźć aby miało to ręce i nogi?
#logikarozowychpaskow #dzialalnoscgospodarcza #rodzina #kosmetyki
  • 56
@maikeleleq: jedna siostra głupia bo robi za darmo a druga #!$%@? bo nawet nie zaproponuje ze zapłaci, ja bym się zastanowił czy chcesz z tym mieszać swoje geny, a koniec końców i tak wyjdziesz na #!$%@? i cała rodzina was znienawidzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mimo wszystko niech powie że potrzebujecie więcej hajsu więc i nie ma wolnych terminów, albo niech płaci po kosztach jak chce blokować
@Ziutek_Grabaz: pracuje na etacie wiec No nie da się XD
@banas921 Nie no Ja nie będę gadać z jej siostrą, ale no my tyramy sami na siebie, a jej siostra dostaje jeszcze pomoc od rodziców różowej, dlatego jednak nas to rusza
@EnderWiggin Znam temat niestety, zawsze mówię ze nie mam czasu zbytnio
@TenSpokojny No właśnie tego się obawiam że jak zacznie płacić to nagle relacje się ochłodzą
@maikeleleq: niech powie siostrze, że musi się rozliczać ze zużytego towaru/sprzętu/kosmetyków i będzie ją liczyć tylko za zużycie a za pracę własną nie. Jak nie będzie pasować to niech poleci jej konkurencyjny salon. Od początku tak powinny ustalić. Dziwię się twój #rozowypasek a siostra to niezła cwaniara. Nie do pomyślenia, żeby nie zaproponować chociaż za zwrot kosztów jak nie chce pełnej usługi płacić. Przecież kremy, maseczki czy co tam używa twoja
@maikeleleq: Zrób tak jak radzi @MaJeM0 lub zastanówcie się jakie usługi może zaoferować siostra w zamian za usługi Twojego różowego. Np. podwózka gdzieś na/z imprezę, pomoc przy domu itd. Nie mówcie wtedy oficjalnie, że w zamian, tylko miejcie do niej raz na jakiś czas prośby, jesli będzie odmawiać to wtedy możecie odmówić jej robienia usług kosmetycznych (i wtedy to ona będzie tą złą, która nie chciała pomóc, więc Twoja różowa też
@maikeleleq: poczytaj sobie o stawianiu barier. Może to lepiej żeby mieć gorsze relacje lub nie mieć ich wcale z kims kto Was wykorzystuje. Najlepiej postawić sprawe jasno, a jak ktos nie jest na tyle wyrozumialy zeby to pojąć to juz nie Wasz problem. Serio czasem trzeba być szczerym i nie dać sibie wejść na glowe. Może siostra jest nieporadna bo wszystko dostaje i nie ma po co się starać?