Wpis z mikrobloga

Ewidentnie za mało izolacji zdjąłem przed włożeniem do WAGO i sobie skurczybyk iskrzył. Bezpiecznik przed WAGO jest na 20A, a według deklaracji powinno wytrzymać do 32A (kojarzę chyba jakieś testy na YT gdzie wytrzymywało dużo więcej).

Sprawny egzemplarz po prawej dla skali (zniszczeń xD)

Tak więc przypominam, każde WAGO ma na korpusie wzornik ile izolacji należy zdjąć (tu widać go na spodzie sprawnej złączki) - pilnować się, pilnować i grzecznie odmierzać! U mnie skończyło się na smrodzie i lekkim strachu - to było wewnątrz bezpiecznej skrzynki rozdzielczej - ale wiadomo, że takie łączenia czasami się robi w miejscach niezabezpieczonych.

Z fartem ( ͡º ͜ʖ͡º)

#elektryka #bekazemnie #remontujzwykopem #bezpieczenstwo
enron - Ewidentnie za mało izolacji zdjąłem przed włożeniem do WAGO i sobie skurczyby...

źródło: 2DD8D8E2-A542-4C96-8065-E2773469E1FD

Pobierz
  • 6
  • 2
@Smarek37: też z reguły używam tych przezroczystych (221), ale tu akurat była sytuacja awaryjna, przełącznik faz się zjarał i trzeba było na szybko cokolwiek podłączyć żeby w ogóle był prąd na działce
a według deklaracji powinno wytrzymać do 32A


@enron: on ma wytrzymać 32A prądu znamionowego przy dobrze zarobionym i osadzonym przewodzie, a nie grzejnik wykonany z ledwie stykającego barachła, gdzie prądu mogło płynąć nawet i tylko parę amperów, ale i tak się grzało, bo styk był minimalny.
  • 1
@enron: on ma wytrzymać 32A prądu znamionowego przy dobrze zarobionym i osadzonym przewodzie, a nie grzejnik wykonany z ledwie stykającego barachła


@Jarek_P: no właśnie to miałem na myśli. Stopił się dlatego, że dałem ciała i zdjąłem za mało izolacji, przez co duży prąd, poniżej znamionowego, szedł po maleńkiej powierzchni styku i grzało się jak cholera.