Wpis z mikrobloga

Miałem się nie doszukiwać logiki w 40k ale jak to jest że knight world potrafi mieć setki mechów typu knight a w galaktyce która w większości jest pod rządami imperium jest milion czy może kilka milionów space marines, ich tam powinno być kilka miliardów.
#warhammer40k
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: akolitów? W sensie space marines nowych rekrutów czy rodziny szlacheckie nowych jeźdźców?
W czasie wielkiej krucjaty imperator z samej tylko terry w ciągu kilkudziesięciu lat powołał w ramach space marines setki tysięcy marynarzy kosmosu a w 40k światów rojów jest 250 tysięcy.
Ale w sumie pieprzyć to, tak się tylko przysapałem bo czyta się te książki i niespójności aż biją w oczy a nparodukowali tego chłamu ponad 200 nowelek
  • Odpowiedz
@Uuroboros: tak, chodziło o akolitów. Wydaje mi się że już odpuszczając ich dużą śmiertelność na poziomie rekrutacji, a potem w służbie to dochodzi kwestia technologii, Imperator wiedział co robi, był innowatorem i miał plan i znał/rozumiał narzędzia którymi tworzył SM na dość głębokim poziomie. W 41 tysiącleciu SM małpują bezmyślnie procedury, więc pewnie ilość śmierci przy konwersji jest znacznie wyższa niż za czasów Imperatora. Ale generalnie WH40K jest, nomen omen, kosmicznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin z tego co wiem yo chyba blood angels mają śmiertelność na poziomie 0% wszyscy wychodzą z trumien po 3 latach? ale niektórzy wariują i trzeba ich zabić, space wolves natomiast są #!$%@? i robią rekrutom takie testy sprawnościowe że mało kto przeżywa, dark angels w 30k na calibanie doszlifowali metodę szkoleniową na taki poziom że co 5 lat oddawali po kilka tysięcy rekrutów a w momencie herezji lutera było tam chyba
  • Odpowiedz
@Uuroboros: No to sam sobie chyba odpowiedziałeś, że jeżeli macierzysta planeta jednego z kilkunastu zakonów w swoim szczytowym momencie była w stanie dostarczyć jedynie kilka tysięcy nowych rekrutów co 5 lat, to trochę trudno byłoby o miliony marynat w sytuacji gdzie od momentu tamtego szczytu produkcyjnego z biegiem czasu nie robiło się bardziej kolorowo ;)

Druga prosta odpowiedź to brak wystarczającej ilości genoziaren.
  • Odpowiedz
  • 0
że jeżeli macierzysta planeta jednego z kilkunastu zakonów w swoim szczytowym momencie


@wujtrator: caliban był światem feudalnym bardzo słabo zaludnionym który dopiero co sobie poradził z problemem chaosu tzn great beasts po age of strife. A imperium miało 10 tysięcy lat na różne ruchy, to guiliman trochę udupił imperium, gdyby pożył zamiast prawie umrzeć walcząc z fulgrimem to może by coś z tego było,ale nie ma to sensu rozważać bo retcon
  • Odpowiedz
@Uuroboros: No ale wiesz że mimo tego słabego zaludnienia i feudalności swojej najważniejszej planety, DA aż do HH byli w ścisłym top 3 legionów pod względem liczebności, a to właśnie Caliban stanowił ich centrum rekrutacyjne i szkoleniowe? Tak więc stawianie go jako przykładu szczytu możliwości produkcji SM jest jak najbardziej na miejscu.
  • Odpowiedz