Wpis z mikrobloga

@Bulldogjob: smieszyn ulepek - jak za darmo to fajnie troche clonzilli - powershella itp itd

kolejny system do utrzymywania i zarządzania w skali korpo bez sensu - w skali mini/mid są lepsze (sprawny admin zrobi to z ansible lub winrm)
  • Odpowiedz
Poznaj FOG Project, czyli wygodne narzędzie pozwalające na zarządzanie siecią (fizycznych) hostów i sprawdź, jak wdrażać systemy operacyjne,


@Bulldogjob: Chat GPT by to lepiej napisał.
  • Odpowiedz
Clonezilla <3 Oj pamiętam, robiło się. Mieliśmy mnóstwo kompów z identyko konfiguracją, to nawet nortonem ghostem szło zrobić
  • Odpowiedz
@zimne_piwo: sprawny admin zauważy, że to narzędzie jest plug and play i do zainstalowania w 15 minut w środowisku. Do tego ma bardzo wygodny interfejs, który można łatwo "sprzedać" osobom z mniejszym doświadczeniem. Wiem, bo instalowałem jakieś 8 lat temu w kilku miejscach w Europie i wszyscy byli zadowoleni.
  • Odpowiedz
@neon71: przecież nikt nie będzie wdrażał FOGa tam gdzie jest już SCCM, bo wtedy to SCCM ogarnia PXE. FOG to rozwiązanie dla środowisk mniejszych, gdzie nie ma SCCM. To nie jest rozwiązanie konkurencyjne, tylko darmowa alternatywa. Do tego o wiele prostsza w instalacji i obsłudze od SCCM.
  • Odpowiedz
@neon71: tak, wiem - na codzien korzystam z SCCM, ale powoli migrujemy do intune'a i windows autopilota. Bardziej chodzilo mi o Microsoft Deployment Toolkit, ktory ma mocno ograniczną funkcjonalnosc :)
  • Odpowiedz
@krakofski: chłopie, przecież soft to możesz puści skryptem z auto startu (choco też), co ty mi tu? możesz sobie przygotować obraz z softem - co ty mi tu? invoke-webrequest / invoke-webmethod, auto instalki msi z GPO o czym ty mi tu?
  • Odpowiedz