Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wyborców PO. Czy podacie mi wyliczenia, w którym pokażą, jak chcą jednocześnie:
– zostawić 13. i 14. emeryturę,
– waloryzować 500+,
– wprowadzić kredyt 0%,
– dopłacać 600 zł do wynajmu,
– wprowadzić babciowe,
– i pewnie jeszcze inne socjalne pomysły, o których zapomniałem

i jednocześnie obniżyć przychody likwidując PIT dla osób zarabiających do 6000 zł?

Pewnie takie wyliczenia istnieją, prawda? Bo przecież PO nie jest tanimi populistami, prawda??
#polityka #bekazpisu #4konserwy
Pobierz tymirka - Mam pytanie do wyborców PO. Czy podacie mi wyliczenia, w którym pokażą, jak...
źródło: Screenshot 2023-07-19 at 09-10-19 Obniżymy podatki
  • 14
@tymirka: no ale jakiego wyniku się spodziewasz? Ja ci to mogę wyliczyć:

– waloryzować 500+,

+1

– wprowadzić kredyt 0%,

+1

– dopłacać 600 zł do wynajmu,

+1

– wprowadzić babciowe,

+1

– i pewnie jeszcze inne socjalne pomysły, o których zapomniałem

+1

i jednocześnie obniżyć przychody likwidując PIT dla osób zarabiających do 6000 zł?

+1.

No to wyliczyłem - jeśli chcą to wprowadzić to potrzeba 6 ustaw.
@tymirka: a może Ty mi konfederato pokażesz wyliczenia z czego będą budowane nowe drogi, utrzymywane szkoły, przedszkola, zasilana armia Polski w przypadku dojścia do władzy konfederosji i likwidacji wszystkiego co się da?
@tymirka a ty myślisz że budżet państwa to taki budżet rodziny tylko większy są przychody i wydatki? To poczytaj o długu i relacji do PKB, rząd działa na innych zasadach ma dostęp do nieograniczonego pieniądza i nie chodzi o wyliczenia tylko o szacunki aby gospodarka pruła PKB rosło to będzie dobrze, ludzie muszą mieć motywację do pracy i żeby z inflacja nie przesadzić a te kilka stówek niczego nie zmieni @tymirka
a może Ty mi konfederato pokażesz wyliczenia


@FoxX21: czyli brak wyliczeń, dziękuję

Różnica między Konfederacją a PO jest taka, że PO chce obniżać wpływy jednocześnie zwiększając wydatki, a Konfederacja chce obniżyć wpływy i jednocześnie likwidując socjale. I kto tu jest większym populistą?
@FoxX21: Nowe autostrady zbuduje Kulczyk albo jakiś inny bogol i spłacimy je na brameczkach które postawi.
Ewentualnie jakieś firmy które dostaną darmową reklamę na banerach obok dróg.
Armia powstanie na takiej samej zasadzie jak grupa Wagnera. Opłacani najemnicy.
Przedszkola i szkoły prywatne dla bogoli a dla plebejuszy książki.
@tymirka: mogę pomóc przy babciowym. To 1500zł/miesiąc przez 3 lata dla kobiety, która WRÓCI do pracy, czyli nie pójdzie na macierzyński/rodzicielski i nawet wychowawczy. Koszt to 54 000 zł. Fakt, więcej o 23 619 zł niż zasiłek macierzyński dla kobiety pracującej na minimalnej - 30 381 zł.

Ale wystarczy, że kobieta będzie zarabiała 6400 brutt/miesięcznie i już babciowe będzie bardziej opłacalne dla państwa.

edit. A nie, błędne wyliczenia mam, bo przecież