Wpis z mikrobloga

To prawda, że oferty kredytów hipotecznych u pośredników są takie same jak w bankach? Wszędzie krąży taka opinia jakoby banki płaciły im od podpisania umowy, a nie że oni zapinają swoją prowizje.

Potrzebuje kogoś kto faktycznie mnie profesjonalnie poprowadzi i doradzi.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 6
  • Odpowiedz
@Emdowu:po części prawda a po części nie. Są banki, które w ogóle nie współpracują z doradcami i ich oferty nie zobaczysz poza bankiem.
Po drugie bezpośrednio w banku możesz negocjować warunki i pracownik banku być może przygotuje ofertę indywidualną. U doradcy dostaniesz porównanie ogólnodostępnych ofert.
Ja na Twoim miejscu zacząłbym od rozeznania oferty u doradcy, sprawdził na blogu u Iwucia ranking kredytów hipotecznych. Ale mimo wszystko poszedł bym do swojego banku
  • Odpowiedz
@Emdowu: Różnic nie ma, doradca przy normalnym kredo dostaje ok 2% od wartości kredytu, przy bk2 jest to trochę mniej, ok. 1,5%. Matematyke zostawiam tobie, jak załatwisz sobie kredo w bezpośrednio w banku to typ który cię będzie obsługiwał zarobi ułamek tego. Ja bym brał doradce, ale trzeba pamiętać że to twój pachoł, to nie ty jesteś petentem.
  • Odpowiedz
@essalysolu: tak, ponadto w przypadku zrzeszonych często istnieje możliwość negocjacji na zamknięcie kwartału ale dla BK2 nie ma to znaczenia. Po tagu widać jednak że niektórzy doradcy mało są zaangażowani dlatego musisz dobrego wybrać.
  • Odpowiedz