Wpis z mikrobloga

W przyszłym miesiącu będę potrzebował kupić komputer stacjonarny, i szukam sklepów/serwisów/osób które złożą mi PC pod moje potrzeby, tj. odpowiednio dobiorą kartę, procesor itd. a następnie faktycznie złożą i wyślą (ewentualnie odbiór osobisty w okolicach Krakowa). Czy może lepiej po prostu wyszukać "polecane zestawy komputerowe" w Google, wrzucić wszystko w koszyk w jakimś xkomie (chyba, że jakąś inną firmę polecacie?), kazać im to zmontowac i wysłać do mnie? Co polecacie zrobić? Na całość potrzebuję fakturę jak coś i planuję kupić komputer do około 10k brutto. Windowsa se sam zainstaluje, ale bawić mi się z kablami itd. nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery #pcmasterrace #pc #programowanie #komputer #programista15 #informatyka #zestawkomputerowy
  • 5
@Gaahl75 na poczatek moze polecam "zestawy pure pc" maja tak rozne sety w zaleznosci od kasy. No i konkretnie trzeba wiedziec czego sie chce. Bo moze bedziesz chcial 4tb dysk albo mocno karte graficzna. Ja kupowalem kompa w morele, znajomi na xkom, wszystko w jednym miejscu z opcja zlozenia i wyslania
@Gaahl75: jeśli w Krakowie to idź do VBT Video Blog Tech, gość zna się na rzeczy, robił mi kompa stacjonarnego i jestem bardzo zadowolony z tym, że ja zamawiałem w ogóle z zupełnie innego miejsca, a Ty będziesz mógł po prostu po niego podjechać. Prowadzi też kanał na YouTube, możesz sobie zobaczyć właśnie pod nazwą vbt, kablologie robi zajebista, będziesz zadowolony.
@Gaahl75: jeżeli chcesz aby dobrali do @majk3l ma tu sklep i to robi, dostaniesz fakturę. na rzetelne dobranie czegoś pod swoje potrzeby w sklepie to nie licz, wcisną to na czym mają marże wysoką/zalega im.

polecane zestawy na ogół są ok (wtedy można sobie w sklepie samemu dobrać i tylko usługę złożenia brać), ale one są typowo do gier a Ty otagowałeś programowanie - jak chcesz na tym programować to masz
  • 0
@Volantie: @10129 ogólnie PC potrzebuję do montowania filmów w Adobe Premiere Pro (plus jakieś Photoshopy itd.) więc zależy mi na dobrej karcie graficznej. Programuje na służbowych kompach, więc swojego prywatnego do jakiegoś wybitnego programowania nie potrzebuje, ale coś tam sobie tez prywatnie pokodzę, ale raczej nic specjalnego. Jakieś gierki raz czy dwa razy w roku też sobie odpale, ale jak będę miał dobrą kartę pod montaż video to z grami nie