Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie dla osób z #korpo #korposwiat - jestem po uniwerku ekonomicznym, aktualnie pracuję jako analityk baz danych (pseudo "dumnie" brzmiące data analyst w stopce emaila). W mojej firmie jest też oferta pracy jako business analyst - różni się to diametralnie? Jako absolwent uniwerka ekonomicznego, kierunek FiR (na licencjacie) i ekonomia (na magisterce) nadałbym się tam? Czy to kompletnie inna broszka, związana bardziej z IT i programowaniem niż z samą analizą? #pytaniedoeksperta

Jestem całkiem spoko jeżeli chodzi o statystykę czy wizualizację danych, w obecnym teamie nawet wprowadziłem kilka rozwiązań, które spotkały się z aprobatą przełożonych, takie moje prywatne pseudo-sukcesiki pracownicze.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w sumie BA innemu BA nierówny xD Według mojego doświadczenia - jedni BA zajmują się rzeczami mocno związanymi z księgowością i finansami i bez znajomości chociaż podstaw finansów chvja się ugra, a do tego dochodzi statystyka i chociaż podstawy programowania i Excel w małym palcu, a inni BI to po prostu małpy od wizualizacji danych z gotowych baz, którzy klikają prawym, wybierają plik, ładują skrypt, poprawiają wykresy żeby kolory się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Data Analyst to pozycja czysto techniczna. Business Analyst to pozycja na granicy biznesowej i technicznej. Przykład. Załóżmy, że biznes potrzebuje dodatkowego wykresu jakiegoś wskaźnika KPI. Główną rolą BA w takim projekcie będzie zrozumienie dlaczego biznes porzebuje tego KPI, przetłumaczenie tego KPI na język danych, wytłumaczenie technicznym ludziom potrzeb biznesu, wytłumaczenie biznesowi ograniczeń technicznych. Rolą DA będzie wykonanie tego wykresu tj. zebranie danych, wrzucenie na wykres, implementacja. W praktyce to co
  • Odpowiedz