Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki i Mirabelki!

Po udanej wizycie w Sewilli zabieramy Was do tętniącej życiam Walencji.

Atrakcje Walencji i wybrzeże Costa Blanca

Walencja to fantastyczne miejsce na wakacyjny (i nie tylko) wypad, gdzie możecie połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem na pięknych, piaszczystych plażach na wybrzeżu Costa Blanca.

W znalezisku znajdziecie wiele informacji na temat Walencji i niektórych miejscach na wybrzeżu Costa Blancs.

✅ Walencja pełna jest perełek architektonicznych
✅ Katedra La Seu de Valencia - można odnieść wrażenie, że stoisz pod Notre Dame w Paryżu
✅ W Walencji znajduje się największe w Europie oceanarium o łącznej powierzchni 110 000m2.
✅ Miasteczko Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) - to swoiste miasto w mieście - połączenie sztuki i nauki pełne niezwykłej architektury i kolorów.

Na Costa Blanca na wyróżnienie zasługą
✅ Villajoyosa - (tł. Radosne Miasto) - kolorowe miasteczko słynące z tutejszych fabryk i pijalni czekolady
✅ Altea - urokliwe, malutkie miasteczko nazywane jest przez wielu hiszpańskim Santorini.

Po więcej zaglądnijcie do ZNALEZISKA i wykopcie, jeśli Wam się podoba.

Atrakcje Walencji i wybrzeże Costa Blanca

#rudeiczarne #hiszpania #walencja #ciekawostki #podrozujzwykopem #podroze #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #fotografia #historia #ciekawostkihistoryczne

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
rudeiczarne - Witajcie Mireczki i Mirabelki! 

Po udanej wizycie w Sewilli zabieramy ...

źródło: atrakcje-walencji-88-scaled

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@rudeiczarne: Fajnie, planowałęm się w tym roku wybrać tam na tydzień bo w Hiszpani nigdy nie byłem, a walencja wydaje się świetnym połączeniem miasta gdzie jest co zwiedzać i robić oraz odpoczynku na plaży. Niestety cenowo wychodziło to dość drogo w tym roku i zrezygnowałem na rzecz wakacji we Włoszech.
  • Odpowiedz
@rudeiczarne: a sam budynek opery El Palau de les Arts można zwiedzać w "dobrych pieniądzach" - jest przepiękny widok z dachu i cudowne motywy trencadís (nie wiem czy ma swoją polską nazwę) są widocznie w całym budynku, również w salach koncertowych :)
Gluptaki - @rudeiczarne: a sam budynek opery El Palau de les Arts można zwiedzać w "d...

źródło: IMG_1605

Pobierz
  • Odpowiedz