Wpis z mikrobloga

@Lohengrin: Sprawdź sobie kto lobbował za wprowadzeniem tego nutriscore i będziesz wiedział czemu paczka cukru z mąką ma nagle A rating i jest promowane jako idealne śniadanie dla dzieci
  • Odpowiedz
@Pimenistka: trochę xD moja otyłość xD

Wiadomo, kalorie to kalorie, jak sobie dobrze wyliczysz mikro i makro to możesz wcisnąć nawet szklaneczkę martini dziennie albo batonika. Jednak nie każdy liczy kalorie i prowadzi poprawną dietę, nie każdy zważa na to jaka jest "sugerowana" dawka produktu tylko wpierdzieli tak by zmieściło się do miseczki/na talerz.

Promowanie tego gówna jako A rating nawet jeżeli nikt nie wie w jaki sposób jest wyliczane to
  • Odpowiedz
@Lohengrin: serek wiejski light ma B ¯_(ツ)_/¯ przypuszczam ze przez sól. To jest absurd. Te same produkty marek inne niż nestle już nie mają takich fajnych wskaźników. @Pimenistka no Ty, jesli to ma być skala "odżywczości" to biała mąka z cukrem to tak faktycznie średnio. Czego tu bronić?
  • Odpowiedz
  • 5
@bialegomisa Chyba widziałem że Kefir ma B, czy jakoś tak? :dd ogółem srogi fsil
Smao założenie uważam słuszne, świat i tak jest już bardzo skomplikowany, człowiek który nie siedzi w temacie jest bombardowany sprzecznymi informacjami i taka czytelna skala oceny produktu może być zbawienna dla wielu podczas zakupów. Jeśli ocxysuxcie jest wykonana rzetelnie przez porządne instytuty badawcze. Nie widzę przeszkód, żeby nasz polski instytut coś takiego wprowadził. A najlepiej jakby to wprowadzić
  • Odpowiedz