Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy szukam mieszkania na #slask, dokładnie w odrębie konurbacji górnośląskiej. Interesują mnie mieszkania w dobrych dzielnicach, aby przez trochę ponad rok mieszkanie dać pod wynajem, a potem po skończonych studiach, przeprowadzić się. Budżet jest mierny, bo tylko 250k.

Teraz pytania do Was.
1. Jakie miejscowości i dzielnice są względnie dobre pod wynajem i bliskości do Kato lub Gliwic? Myślałem nad Zabrze, ale cieżko wybrać dzielnice, bo większość to patola. Sosnowiec wydaje mi się odwrócony o 180°, jak w każdym mieście są złe dzielnice, ale większość wydaje się OK, marzeniem jest Pogoń, ale jak się pojawia coś z tej dzielnicy, to ciągle coś mi nie pasuje. W obserwowanych mam również Klimzowiec i okolice amelunga (Chorzów), wydaje mi się, że tutaj nie musiałbym się obawiać brakiem zainteresowania mieszkania pod wynajem. Myślałem nad Bytkowiem (Siemianowice Śląskie), ale obawiam się braku zainteresowania mieszkaniem.

2. W weekend oglądałem już jedno mieszkanie na Sośnicy (Gliwice) 38m do remontu za 207.5k, które wstępnie mam zarezerwowane. Jest to małe mieszkanie, więc zastanawiam się, czy wziąć coś innego. Ktoś mi przed nosa sprzątnął mieszkanie na Starym Sosnowcu, ale na sobotę jestem umówiony na Ostrogórską i chciałbym Was spytać co sądzicie o tym mieszkaniu pod względem położenia i wykończenia: https://sosnowiec.nieruchomosci-online.pl/mieszkanie,z-oddzielna-kuchnia/24246428.html

#zabrze #zaglebiesosnowiec #sosnowiec #gliwice #katowice #siemianowice #chorzow
  • 31
Ruda Śląska dzielnica Ruda osiedle karmańskie. Jest idealnie w połowie drogi Katowice-Gliwice, 3 wjazdy na DTŚ w pobliżu, komunikacja miejska mega dobrze zorganizowana (autobusy pospieszne do Katowic i Gliwic) w Twoim budżecie nie będzie to kawalerka. Ogrzewanie i ciepła woda bez junkersów węgla itp.
Polecam, mieszkałem tam 6lat.
P.s 7 lat temu kupiłem tam kawalerkę za 68tys.
@CCDS: Póki co to Dańdówka i Niwka są prawie odcięte od świata przez remont wiaduktu przy ul. Wojska Polskiego :D W godzinach szczytu dojazd z centrum miasta w okolicę Kalinowej to pewnie ze 40 minut, a dystans pewnie z 5km maksimum, więc jest jak jest niestety. Jak ogarną wszystko z wiaduktem to będzie znacznie łatwiej, niemniej dojazd w okolice Kalinowej zawsze rano i popołudniu jest tragiczny, bo tysiące ludzi jedzie do
https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-30m2-na-wynajem-blisko-dts-ruda-CID3-IDWisvL.html

Jak w każdym mieście, są lepsze i gorsze ulice/dzielnice/okolice, tam mogę Ci polecić bo tam mieszkałem da się tam żyć, jest bezpiecznie.

Jest kilka mieszkań w tamtej okolicy pod wynajem w spoko cenach, mogę Ci również wysłać numer telefonu do firmy która sprzedawała moje mieszkanie, może oni Ci pomogą (zajmują się sprzedażą i najmem w okolicach w których szukasz mieszkania)
@CCDS: przeczytałem teraz tylko Twoją ostatnią wiadomość i myślałem ze chcesz wynająć. Typ co kupił moje mieszkanie wynajął w kilka dni, klient się znajdzie, w tym hajsie kupisz coś większego
@Biszko O ta wiadomość bardzo mnie zadowala. Zrobiłem krótki research, ludzie chcą wynajmować na Wirku, Halembie, Kochłowicach i Bykowinie. Dużo dobrego słyszałem o Halembie, leży koło A4 więc spoko. Więc co sądzisz o wymienionych wyżej lokalizacjach?